Зеленський про мету курської операції
Фото: Володимир Зеленський/Telegram

Президент України Володимир Зеленський назвав п’ять основних напрямків – основ для миру. Вони ґрунтуються на єдності та демократії.

Про це глава держави сказав у своєму зверненні під час конференція з відновлення України, яка відбувається у Лондоні. 

“Я окреслю п’ять напрямків, з яких ми почали створювати основи для миру. Перше – потенціал в єдності. Друге – потенціал в стабільності. Третє – потенціал зростання. Четверте – потенціал безпеки. П’яте – потенціал демократії”, – заявив президент.

Україна та ЄС

Зеленський зазначив, що Україні вже вдалося “зробити Європейський Союз таким єдиним, яким він ще ніколи не був”.

“Це єднання, яке має вираження у багатьох політичних, економічних, санкційних, гуманітарних рішеннях”, – пояснив він свою думку.

Українська делегація у Лондоні: які завдання

У Лондоні присутня українська делегація, яка представить “конкретні речі, які країна пропонує зробити разом”. Зокрема, це стосується повоєнного відновлення України.

Зеленський зазначив, що наразі немає у світі такого місця, де потрібно було б відновлювати стільки об’єктів, як зараз в Україні. 

“Кожний день російської агресії – це нові руїни. Тисячі і тисячі зруйнованих будинків, понівечені галузі, спалені життя. Нещодавно Росія здійснила найбільший в Європі злочин екоциду, підірвавши дамбу та інші споруди Каховської ГЕС. Що це означає? В Україні найбільше джерело економічного, виробничого і технологічного зростання в Європі за десятки-десятки років. При чому це не тільки реконструкція. Приміром, це зелена металургія”, – наголосив Зеленський.

Глава держави наголосив, що відновлення України – це також мільйони робочих місць та мільярдні прибутки для компаній. Зеленський зауважив, що “на нинішньому етапі важливо перейти до дій: угод та проєктів”.

Читайте також: Що потрібно знати про конференцію з відновлення України, яка відкрилася у Лондоні: перші результати

Раніше повідомлялося, що Євросоюз готує пакет фінансової допомоги для України на приблизно 50 мільярдів євро. Ці кошти допоможуть з фінансуванням поточних витрат українського уряду та оплачуватимуть відновлення пріоритетних об’єктів.

Крім того, ЄС хоче збільшення виробництва зброї, однак в союзників є заперечення. Євросоюз хоче укріпити свою оборонну промисловість та виділити необхідну кількість боєприпасів для України.

Подібні

У ДПСУ показали нічне “полювання” зенітників на ворожі дрони ZALA

У Держприкордонслужбі показали, як зенітники їхньої бригади на Харківщині “полюють” на російські…

Вигоріло все: стало відомо про наслідки атаки на російську авіабазу в Енгельсі

Україні вдалося атакувати чималий військовий об’єкт стратегічного значення в РФ. За даними…

ЄС виділив 140 млн євро на гуманітарну допомогу Україні

Європейський Союз виділив 148 мільйонів євро на гуманітарну допомогу Україні та проєкти…

Голова ДПС Кравченко розповів представниці МВФ, як підвищує довіру українців до податкової

Голова ДПС Руслан Кравченко зустрівся з постійною представницею МВФ в Україні Прішилою…