Народна депутатка від партії “Голос” Соломія Бобровська заявила, що влада має комунікувати з Парламентом про переговорний процес.
Про це вона сказала в ефірі “Радіо Свобода” (проєкт “Свобода Ранок”).
“Зустрічі з головами фракцій мають бути обов’язковими – раз або два рази в тиждень. Це буде опора для отримання підтримки, яку президент хотітиме. Я вважаю, що міністри не приходять в парламент, особливо ті, які нас цікавлять і стосуються переговорної групи, тому що вони не готові коментувати про хід подій. А ми ж добре розуміємо, чи припускаємо, що в закритій частині переговорів, яка не виходить навіть між рядків комюніке, вона набагато ширша і більша, ніж нам про це говорять”, – зазначила вона.
За словами нардепки, будь-які рішення, які будуть ухвалені в ході мирних переговорів, рано чи пізно потраплять у парламент для ратифікації. Тому в інтересах держави вже зараз почати комунікувати з нардепами хід переговорів та їхні результати.
“Ті речі, які будуть прийняті на переговорах першого, другого, третього, п’ятого етапу та яким би він не був – рано чи пізно потраплять в Парламент. Чи ратифікації угоди, чи зміни в законодавство, буде робити парламент. Попри те, що опозиція може бути маленькою, вона може бути дієвою. Я хочу уповати на те, що частина “Слуг народу”, якщо прийде момент голосувати антидержавні речі – вона цього не зробить. Такі речі, коли не приходить міністр енергетики або оборони на засідання комітету – спричинило вчорашню казуїстику, скандал і дискусію. Адже вранці почалися “гойдалки” навколо того, хто має виступати в Парламенті – Сибіга чи інший представник уряду”, – додала Бобровська.
На її думку, що спікер Парламенту напередодні закрив засідання через небажання включати до порядку денного законопроєкт, який передбачає притягнення міністрів чи інших посадовців до адміністративної або кримінальної відповідальності за неявку до Парламенту. Тому Бобровська каже, що нардепам доводиться отримувати новини з російських каналів та американських офіційних сайтів.
“Це дуже погана традиція і вона закінчиться тим, що український президент проти себе ж налаштує громадян, зокрема Парламент. Мені здається, що на шостий рік каденції можна було зрозуміти роль Парламенту, і що це може бути неповага до його членів. Проте сама інституція, яка тут існує, дуже часто стримувала всіх президентів, щоб не відбулася капітуляція України”, – продовжила нардепка.
Як відомо, нардепи викликали міністра закордонних справ Андрія Сибігу у Верховну Раду України ще 13 березня, щоб дізнатися деталі переговорів в Саудівській Аравії. Він мав прозвітувати сьогодні, 28 березня, але поки цього так і не сталося. А напередодні в Парламенту не вистачило голосів, щоб викликати міністра оборони України Рустема Умєрова з інформацією про підсумки переговорів у Саудівській Аравії.
Нагадаємо, глава Офісу президента України та очільник української делегації на мирних переговорах Андрій Єрмак розповів, як на перемовинах із США в Саудівській Аравії окреслив “червоні лінії”. За його словами, окрім згоди на 30-денне припинення вогню, українська сторона запропонувала в Джидді обмін військовополонених, звільнення цивільних та повернення депортованих дітей.