Укргідроенерго намагається підняти рівень води на Київському та Канівському водосховищі. Подано аварійну заявку щодо припинення спрацьовування води з цих водойм для потреб гідроенергетики.
Про це в ефірі єдиного телемарафону повідомив гендиректор Укргідроенерго Ігор Сирота.
“На сьогодні ми подали аварійну заявку, щоб не спрацьовувати воду у Київському водосховищі. І почали потроху її накопичувати. Укргідроенерго намагається підняти рівень води на Київському та Канівському водосховищі та створити резерв”, – зазначив він.
Причини падіння рівня води
На сьогодні відмітки по всім водосховищам нижчі, ніж були минулого року у цей період. Це пов’язано з підривом Каховського водосховища, зі спекою, а також з тим, що Енергоатом проводить ремонтну кампанію на 9 енергоблоках.
“Ми маємо дефіцит в енергомережі й намагаємося своїми силами його покривати, Зокрема, за рахунок гідроенергетики – більшу частку, ніж цього хотілося б”, – зазначив Сирота.
Київське і Канівське водосховища – це найменші водосховища. Для прикладу, Каховське водосховище було в 5,5 раза більше.
“Надзвичайно низький рівень у Київському водосховищі – це необхідність. В енергосистемі не вистачає потужності, тому спрацювання води у водосховищах вимушений захід”, – наголосив Сирота.
Рівень води у Дніпрі нормальний
Рівень води в Дніпрі в районі Києва зараз становить 438 см, що відповідає природному літньо-осінньому мінімуму.
Сирота також наголосив, що в технічному плані ГЕС і ГАЕС Укргідроенерго “готові до осінньо-зимового періоду”, але потрібен водний ресурс, щоб максимально покрити потреби станцій.
Нагадаємо, що наприкінці липня рівень води у Дніпрі в районі Дніпровської ГЕС сягнув критичного рівня. Це загрожувало повноцінній роботі гідроелектростанції.
Читайте також: В Укренерго розповіли, якою буде нова Каховська ГЕС: удвічі потужніша і екологічна