Трамп анонсував мита на ліки
Фото: Дональд Трамп/Х

73% опитаних українців назвали поганим для України те, що Дональд Трамп став президентом США. 

Про це свідчить опитування КМІС, проведене 12-22 березня.

“У грудні 2024 року 54% українців вважали, що перемога Трампа на виборах у США є загалом доброю для України. Проте в березні 2025 року так думають лише 19%. Натомість частка тих, хто вважає, що для України президентство Трампа є поганим, зросла з 21% у грудні 2024 року до 73% у березні 2025 року”, – йдеться в аналізі.

Читайте також: Понад 40% українців кажуть, що довіряють новому президенту США Трампу, – опитування

У березні 2025 року лише 3% українців вірять, що за президентства Трампа Україна може розраховувати на повністю справедливий мир. Ще 15% респондентів очікують “скоріше справедливий мир, але з деякими поступками Росії”.

Про досягнення Трампом несправедливого миру кажуть 55% українців.

“У грудні 2024 року лише 31% українців вважали, що за Трампа Україна може отримати скоріше чи повністю несправедливий мир. Однак уже в лютому 2025 року цей показник зріс до 58%”, – йдеться у дослідженні.

Про ставлення США

67% українців переконані, що США втомилися від України і тиснуть для поступок РФ. У лютому таких людей було 48%. Нині тільки 24% опитаних відзначили, що “США є союзником України, який хоче прийнятного миру”.

Водночас 64% респондентів назвали Європу союзником України, який хоче миру на прийнятних умовах. Протилежної думки були 28% опитаних.

Читайте також: Майже 60% американців вважають, що Трамп “занадто тісно пов’язаний” з РФ, – опитування

Висновки

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький вважає, що “тектонічні зміни” в зовнішній політиці США та зміни в риториці та діях офіційних осіб США є особливо болючими для українців, які перебувають у кривавій війні.

“В Україні і до 2025 року відчувалося певне розчарування діями США, а адміністрація Дональда Трампа досить рішуче цементує несхвальне сприйняття США. При цьому важливо, що наразі таке сприйняття не перекидається на Європу і остання продовжує переважно сприйматися як партнер і союзник України”, – прокоментував Грушецький. 

Однак, на його думку, у разі недостатньо сильних кроків з боку Європи та, зокрема, у разі відсутності достатнього прогресу щодо вступу України до ЄС, серед українців можуть розвинутися і фрустрація, і зрештою – антизахідні настрої.

“Цей сценарій буде сильним і руйнівним потрясінням як для України, так і для Європи та всього Західного світу”, – коментує Грушецький.

Читайте також: У Держдепі США нарешті офіційно прокоментували “пропозицію” Кремля щодо зовнішнього керування для України

Подібні

США відмовилися підписати заяву G7 із засудженням російського ракетного обстрілу Сум, — Bloomberg

США заявили союзникам по G7, що не підтримають заяву із засудженням удару…

Умєров розповів про наміри Норвегії щодо озброєння України

Норвегія допоможе озброїти Збройні сили України сучасними засобами ураження, бронетехнікою та іншими…

У Білому домі запропонували Держдепу США припинити внески до НАТО та ООН: з метою економії

Міжнародні миротворчі місії хочуть взагалі припинити

ЗСУ атакували російську ракетну бригаду, яка завдала удару по Сумах

Сили оборони України атакували 448-му ракетну бригаду армії РФ на Курщині, яка…