Прапор Німечччини
Фото: lowcostavia.com.ua

Відтепер отримати громадянство в Німеччині можна лише через п’ять років проживання, а не три, як було раніше.

Про це пише агенція Reuters.

Майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц на пресконференції пояснив, що в країні планують змінити закон про громадянство, щоб збільшити термін проживання в країні для його отримання. Багато українських біженців проживають в Німеччині вже понад три роки з початку війни, але за новими правилами громадянство даватимуть лише після п’яти років проживання.

Тож тепер для отримання німецького паспорта необхідно п’ять років прожити у країні за нормальної натуралізації. Термін три роки встановлюється для подружжя німців (шлюб має бути укладений мінімум за два роки до подання заяви) та за наявності особливих досягнень у питанні інтеграції (наприклад, успіхи в кар’єрі чи навчанні).

Також варто зазначити, що багато українських біженців перебувають у Німеччині саме три роки – з початку збройного вторгнення РФ. Водночас Берлін тимчасово припинив добровільний прийом біженців. 

Раніше Мерц неодноразово говорив про намір значно посилити міграційну політику у разі приходу до влади. Понад 10 років Німеччина незмінно посідала перше місце у рейтингу країн ЄС за кількістю заявок на надання притулку. Пік припав на 2016 та 2023 роки, коли країна прийняла понад мільйон біженців спочатку з Сирії, а потім стільки ж з України.

Нагадаємо, кількість українських біженців, які виїхали з країни на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, і які планують залишитися в Європі назавжди, суттєво зросла. Однією з головних причин називають “побоювання українців щодо повторного нападу Росії” на тлі переговорів про припинення вогню без вступу України до НАТО та ЄС.

Подібні

Зеленський провів телефонну розмову із Трампом: перші подробиці

Також Зеленський привітав Трампа й увесь американський народ із Днем незалежності

У Києві під час ліквідації російського обстрілу виявили загиблу людину

Станом на ранок повідомлялося про понад 20 постраждалих

Швеція виділить Україні майже 600 млн грн на посилення кібербезпеки

Кошти спрямують на оновлення ІТ-інфраструктури, посилення захисту та навчання працівників держустанов

Свириденко може очолити уряд: ЗМІ назвали, кого вона візьме в команду і хто замінить її у Мінекономіки

Вона ймовірно “захоче зберегти вплив на рідне міністерство економіки”