У ЄС переглянуть правову базу щоо біженців
Фото: jeshootscom/pexels

Станом на кінець 2024 року від шести до десяти мільйонів українських біженців все ще живуть за кордоном, і український уряд хоче, щоб вони повернулися.

Про це пише El Pais.

“Україна пропонує країнам ЄС радикальні заходи для тиску на громадян, які не повертаються: скасування допомоги для біженців і заборону консульських послуг для чоловіків призовного віку. Причина – ризик, що від 1,3 до 3,3 мільйона людей можуть залишитися за кордоном”, – йдеться у матеріалі.

Повернення біженців в Україну: що відбувається

Нагадаємо, що інформація про прагнення України повернути своїх громадян з-за кордону з’явилася ще на початку року. Тоді неназвані дипломати повідомили, що Україна проводить переговори з посадовцями ЄС про те, аби міграційні правила Євросоюзу у 2025 році “допомогли забезпечити повернення більшої кількості українців додому та підтримати економіку”.

Вже у травні соцопитування показало, що лише 50% респондентів готові повернутися в Україну після війни. Тоді наголошувалося, що найголовніше, для більшості біженців – нормальна робота критичної інфраструктури та безпека. 

Читайте також: В ООН порахували кількість українських біженців і розповіли про труднощі з їхнім поверненням

Соціолог аналітичного центру Разумкова Олена Піщуліна у коментарі зазначала, що повернення людей залежить від певних умов, але деякі з них “неможливо виконати, поки по всій країні щодня падають бомби”.

Українська журналістка і дослідниця, що спеціалізується на міграції в Університеті Вісла у Варшаві Олена Бабакова також зазначила, що крім небезпеки, поверненню українців додому заважає: висока вартість оренди житла, розпад шлюбів та відчуття себе аутсайдером порівняно з тими, хто залишився і пережив війну.

Читайте також: Зеленський упевнений, що українські біженці повернуться з-за кордону коли їм припинять виплати

Зрештою у серпні президент України Володимир Зеленський оголосив про підготовку до відкриття нової інституції, яка “захищатиме національні інтереси українців за кордоном”. Так в україні з’явилося Міністерство національної єдності українців. І вже у грудні Верховна Рада України призначила екскерівника “Нафтогазу” Олексія Чернишова на посаду віцепрем’єр-міністра – міністра національної єдності.

Читайте також: Офіс президентської благодаті: чи потрібне Україні міністерство єдності

Подібні

Трамп підтримав законопроєкт щодо санкцій проти РФ, але вони не будуть обов’язковими: що це означає

Трамп уперше сказав, що “настав час діяти – рухати законопроєкт уперед”

Північна Корея може відправити до РФ майже 30 тисяч військових, — CNN

Війська можуть прибути до Росії найближчими місяцями

Свириденко може очолити уряд: ЗМІ назвали, кого вона візьме в команду і хто замінить її у Мінекономіки

Вона ймовірно “захоче зберегти вплив на рідне міністерство економіки”

У Раді зареєстрували законопроєкт про виділення додаткових мільярдів на оборону

Водночас передбачається зменшення раніше закладених в держбюджет коштів