Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook

Україна досягла того, на що Пентагон витратив десятиліття і мільярди доларів: об’єднала цифровою мережею бійців, розвідку і озброєння.

Про це пише The Wall Street Journal.

Імпровізована мережа безпілотників, бійців і озброєнь, пов’язаних через супутниковий зв’язок і спеціальне програмне забезпечення, забезпечує українським солдатам рівень розвідки, координації і точності, який дозволив маневрувати навколо спочатку переважаючих за чисельністю і озброєнням, але неповоротких підрозділів російської армії.

Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі

Український набір систем, зазначають у виданні, побудований здебільшого на готовому обладнанні, залишається далеким від розгалужених і надзвичайно амбітних зусиль американських військових з оцифрування, які розвиваються і розширюються завдяки технологічному прогресу і мають назву “мережецентрична війна”. Міністерство оборони прагне до масштабу, безпеки і пропускної здатності мережі, які значно перевищують амбіції України.

Проте, кажуть ветерани проєктів оцифрування США і союзники, успіх України у створенні віртуальної системи командування та управління “на льоту” пропонує цінні уроки для Заходу, зокрема, щодо необхідності експериментувати і залучати невійськових експертів.

“Ворог готувався до повноцінної [технологічної] війни 20 років. Ми зробили технологічний стрибок за 10 місяців”, – цитує джерело слова українського міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

Читайте також: Підсумки важкого воєнного 2022 року: 10 подій, якими може пишатися Україна

Підрозділи модифікують готові безпілотники, оснащуючи їх стропами, які вони можуть випускати дистанційно, щоб скидати гранати на ворожі позиції. Солдати-добровольці використовують свій досвід роботи у приватному секторі для розробки програмного забезпечення з управління ресурсами підприємства для транснаціональних корпорацій, щоб автоматизувати нарахування заробітної плати на передовій. Одна з українських компаній будує дистанційно керовані електромобілі, на які можна встановлювати важкі кулемети або інший вантаж.

А українські програмісти оновили систему, яку військові називають “Дельта”, щоб надати місцевим командирам розвіддані з поля бою в режимі реального часу, отримані з безпілотників і від спостерігачів, які живуть в окупованих Росією частинах України.

Нагадаємо, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний розповів, як Україна відвойовувала свої території і людей у 2022 році. Він оприлюднив свої підсумки року.

Подібні

Зеленський у Парижі сказав Трампу, кого і чого боїться Путін

“Путін боїться лише Трампа і, можливо, Китаю”

Директор Нацмузею історії України не повернувся із закордонного відрядження, — нардепка Бобровська

Директор Національного музею історії України Федір Андрощук поїхав у закордонне відрядження і…

У Раді прийняли присягу двоє нових нардепів Ташева та Лукашук

Сьогодні, 6 грудня, у Верховній Раді України прийняли присягу двоє нових народних…

Макрон починає консультації з Польщею щодо потенційної миротворчої місії в Україні, – ЗМІ

Для такого миротворчого проєкту потрібні були б сили 5 бригад (близько 40 тисяч осіб). Однією з них може командувати Польща