Постійні представники країн-членів Європейського Союзу не змогли ухвалити рішення щодо рекомендацій Європейської комісії розпочати переговори про вступ до ЄС з Україною, оскільки Угорщина виступила із запереченнями.
Як пише “Європейська правда”, про це неофіційно розповіли європейські дипломати.
“Усі знають, що комісія вважає, що Молдова й Україна завершили виконувати свої умови, і що ми маємо провести міжурядову конференцію. На засіданні це було дуже ясно. Багато країн сказали, що згодні з цим, але Угорщина знову заявила, що у них є умови, які ще необхідно виконати, інакше вони не зможуть прийняти оцінку Комісії”, – повідомило джерело.
За словами іншого високопоставленого дипломата, Угорщина “виступила з такими самими просторікуваннями, як і минулого разу – про недостатній прогрес, зроблений Україною щодо національних меншин”.
Читайте також: На зустрічі послів ЄС Угорщина блокує схвалення проєкту переговорів щодо вступу України до ЄС
“Угорщина знову згадала 11 питань, зачитала дві поправки до переговорних рамок про добросусідські відносини і національні меншини, згадавши, що нам (ЄС) також потрібно просуватися вперед із Сербією та Албанією. Решта з нас, які беруть участь у дебатах, – усі, крім Угорщини, голосно і ясно підтримують оцінку Комісії і відкинули внесення нових вимог. Ми всі виступаємо за те, щоб провести міжурядову конференцію вже 25 червня”, – розповів співрозмовник.
Джерела повідомляють, що обговорення буде продовжено наступного тижня. Вони все ще не виключають можливості того, що “Будапешт піде на компроміс заради прогресу для країн Західних Балкан”.
Раніше повідомлялося, що Німеччина закликала ЄС прискорити погодження переговорних рамок, оскільки Україна виконала всі вимоги реформ для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу.
Нагадаємо, що червень є ключовим місяцем для України, оскільки у липні починається піврічне головування Угорщини у Раді ЄС. Саме тому європарламентарі прагнуть офіційно розпочати переговори про вступ з Україною та Молдовою до кінця червня, але для цього необхідна одностайність всіх держав Євросоюзу.
Читайте також: Понад десять європейських країн виступили із закликом прискорити процес обговорення вступу України до ЄС