Очільниця Національної розвідки США Тулсі Габбард 12 березня підтвердила, що її країна відновила обмін розвідувальними даними з Україною.
Про це вона повідомила у соцмережі X.
“Завдяки лідерству президента США Дональда Трампа ми стали на один значний крок ближче до закінчення кровопролитної війни в Україні. За вказівкою президента пауза в обміні розвідданими з Україною припинилась”, – йдеться в повідомленні.
Заступник міністра оборони Польщі Павел Залевський повідомив, що транспортування американської зброї в Україну з хабу в Польщі також розблоковане.
“Знову почали транспортування американської зброї з польського хабу в Ясьонці в Україну”, – написав він.
Також, як пише Мілітарний, аерокосмічна компанія Maxar відновлює акаунти українських користувачів GEGD. Йдеться про Global Enhanced GEOINT Delivery (GEGD) від уряду США, яка надає доступ до комерційних супутникових зображень, що були призначені та зібрані урядом США.
Припинення допомоги США
Минулого тижня директор ЦРУ Джон Реткліфф заявив, що США тимчасово зупинили надання Україні зброї та розвідувальних даних. За його словами, Сполучені Штати Америки “поставили це питання на паузу”. При цьому зазначалося, що йдеться не про всю інформацію, а лише про координати для далекобійних ударів по території РФ, яких українські військові завдавали по стратегічних підприємствах Кремля. Однак згодом виявилося, що обмеження значно більші.
Читайте також: Розвідка США більше не попереджає Україну про удари російських безпілотників і ракет, – New York Times
Головним наслідком цього припинення стала втрата Україною ініціативи на Курщині (РФ) і загроза оточення для близько 10 тис. українських бійців там.
Відновлення допомоги відбулося після переговорів України та США у Саудівській Аравії 11 березня. Там Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження тимчасового, 30-денного режиму припинення вогню, який може бути продовжений за взаємною згодою сторін, за умови прийняття та одночасного виконання Російською Федерацією.