У Верховній Раді України тривають консультації щодо зменшення податків на ринку оренди житла для його детінізації.
Про це повідомляє видання “РБК-Україна” з посиланням на коментар голови комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниці партії “Слуга народу” Олени Шуляк.
“Цьогоріч стартував проєкт надання переселенцям субсидій на оренду житла. І вже зараз ми можемо проаналізувати статистику і виявляється, що вона не є позитивною – орендодавці не дуже активно пропонують житло ВПО”, – зазначила вона.
За словами Шуляк, головна причина повільного впровадження субсидій – відсутність реформ на ринку орендних відносин у сфері житла. Адже люди не хочуть показувати свої доходи від надання житла в оренду, тому що це 18% податку на доходи з фізичних осіб і 5% військовий збір. Тобто орендодавець має заплатити 23% від суми оренди. Водночас держава не може по-іншому надавати субсидію – потрібно зареєструвати офіційний договір.
Також вона повідомила, що нині в парламенті ведеться активна дискусія із залученням профільних міністерств та експертної спільноти. До розробки можливих змін залучені представники Комітету податкової політики, представники фахового середовища та міжнародних організацій, які допомагають формувати житлову політику. Головне питання – зменшення податків для орендодавців.
“Це допоможе вивести з тіні ринок орендного житла. Від цього виграють орендодавці, тому що в них будуть офіційні договори та доходи, а з цим набагато простіше жити. А також виграє держава, адже вона отримає податкові надходження для реалізації різноманітних програм”, – наголосила вона.
Нагадаємо, з 29 січня в Україні почав працювати новий механізм підтримки переселенців. Йдеться про субсидію на оренду житла.