ВР ухвалила закон про скасування мобілізації до 25 років
Фото: Сайт Верховної Ради України

Верховна Рада Україна у повторному другому читанні ухвалила законопроєкт №10037, який передбачає передачу військового ПДФО з місцевих бюджетів до державного. Законопроєкт підтримали 253 нардепи.

Про це повідомив народний депутат України Олексій Гончаренко.

“Як завжди, тандем “Слуг” та ОПЗЖ, а також примкнувша до них частина “Голосу”. ПДФО будуть забирати з місцевих бюджетів заднім числом вже з 1 жовтня”, – розповів він.

За словами нардепа Ярослава Железняка, ціна питання у цьому та наступному роках для загального бюджету від цього законопроєкту становить 214,7 мільярда гривень на військові видатки. Це означає, що з 1 жовтня по 31 грудня 2023 року “військове ПДФО” спрямовується до державного бюджету у пропорції 50% на 50%: ДСЗІ на дрони (13 мільярдів гривень) та Міноборони на закупівлю артилерійських систем (13 мільярдів гривень).

“З 1 січня і до 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан, “військове ПДФО” розподіляється у наступних пропорціях: 45% – ДСЗІ на дрони (прогноз 43+ млрд грн); 45% – Мінстратегпром для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (43+ млрд грн); 10% – розпорядникам сектору безпеки та оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд). З 1 січня також акциз (окрім місцевої частини 13,44%), який йшов у Дорожній фонд”, – розповів він.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада України не підтримала у другому читанні законопроєкт №10037, який пропонує перенаправити ПДФО із зарплат військових з місцевих бюджетів до державного. Зазначалося, що у разі його прийняття місцеві бюджети могли недоотримати кошти.

Читайте також: Якщо влада протягне свій закон про ПДФО, то тільки Харків втратить 3,4 млрд грн, — Разумков

Нещодавно народна депутатка Білозір розповіла, як уникнути колапсу у громадах, а також які правки необхідно внести у проєкт закону №10037. Адже у разі його схвалення Уряд забирає у громад 100 мільярдів гривень.

Читайте також: Військове ПДФО на службі місцевих політиків – кейс Гройсман

Подібні

В Україні випробовуватимуть нові естонські зенітні ракети: на що вони здатні

Естонський оборонний стартап Frankenburg Technologies розпочне тестування зенітних ракет Mark 1 на…

Близько третини українців вважають гарантією безпеки отримання Україною ядерної зброї, – опитування

Майже стільки ж вважають, що країну убезпечить вступ до НАТО

Швеція і Данія закупили БМП для української армії: що відомо про цей контракт

Щоправда, надходження цієї техніки очікують з 2027 року

Трамп не виключає зменшення допомоги Україні і знову погрожує виходом США з НАТО

Американський лідер відмовився відповісти, чи спілкувався він з Путіним після обрання