Станом на 9 квітня в Україні 1150 працівників сфери культури та понад 700 працівників медіа мають бронювання від мобілізації.
Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.
“Можливо, не зовсім правильно називати заклади культури критично важливими для функціонування економіки підприємствами. Правильно було б їх назвати критично важливими для нашого життя, духовної стійкості та опору”, – прокоментували у міністерстві.
Також там наголосили, що після отримання статусу “критично важливий”, заклад надає список військовозобов’язаних, яких рекомендовано бронювати на період воєнного стану.
Читайте також: Виконуючий обов’язки міністра культури та інформполітики Ростислав Карандєєв про бронювання працівників цирку
“Потім інформацію передають до Генерального штабу ЗСУ для погодження. Проте остаточне рішення щодо бронювання кожної людини ухвалює Міністерство економіки”, – йдеться у повідомленні.
Кількість заброньованих працівників не може перевищувати 50% від загальної кількості військовозобовʼязаних працівників підприємства.
В Мінкульті наголосили, що з моменту прийняття Порядку бронювання понад рік тому, до нього “не внесли жодних змін”.
Нагадаємо, у Мінкульті визнали пересувні цирки “критично важливими підприємствами” з відповідним бронюванням працівників від мобілізації.
Також у Мінкульті підтвердили, що телеканали, які беруть участь у телемарафоні “Єдині новини”, мають статус “критично важливих для функціонування економіки й забезпечення життєдіяльності населення в особливий період”.
Читайте також: Шмигаль доручив розробити постанову про “справедливе і раціональне” бронювання військовозобов’язаних