Фіцо про зброю для України
Фото: 93-тя ОМБр “Холодний Яр”

Виробничі потужності українського ОПК у 2024 рік зросли в рекордні шість разів. Завдяки цьому Україна виготовила зброї на 10 мільярдів доларів.

Про це повідомляють в Українському інституті майбутнього.

У 2024 році загальний обсяг виробництва озброєнь досяг 10 мільярдів доларів, коли 3 мільярди доларів було в 2023 році та 1 мільярд доларів був у 2022 році. Нині українські виробники завантажені на 30-40% від загальної виробничої спроможності. Потенціал зростання закладений в плани 2025 року. 

Зокрема, вітчизняний ОПК готується випустити 30 тисяч далекобійних дронів, а також 3 тисячі крилатих ракет та ракет-дронів. Загалом очікується збільшення обсягу виробництва до 30-35 мільярдів доларів, тобто втричі, порівняно з 2024 роком.         

Один із ключових трендів ОПК в 2024 році – це локалізація та імпортозаміщення. Активно нарощується й виробництво українських компонентів для безпілотних систем та систем радіоелектронної боротьби. У звіті зазначається, що торік частка українського виробництва у озброєнні ЗСУ досягла 30%. В окремих сегментах відсоток власного виробництва значно вищий.

“Протягом 2024 року МОУ кодифікувало та дозволило для використання у Силах оборони України понад 200 зразків автотранспорту. Близько 50% – вітчизняного виробництва… Упродовж січня 2025 року Міноборони кодифікувало і допустило до експлуатації у Силах оборони близько 130 нових зразків озброєння і військової техніки. З них приблизно 100 – вироблені українськими зброярами. Серед кодифікованих з початку 2025 року зразків ОВТ найбільше безпілотних авіаційних комплексів – майже чотири десятки зразків”, – зазначили фахівці

Український ОПК де-факто став ключовим учасником глобальної оборонної індустрії. Станом на кінець 2024 року Україна підписала угоди із 40 закордонними оборонними компаніями. Опитування, проведене асоціацією “Технологічні сили України серед 32 приватних компаній з оборонної галузі показало, що представники 75% країн НАТО щонайменше один раз зверталися до українських оборонних компаній, щоб налагодити партнерство або постачання військової техніки. Найбільший інтерес до українських виробників проявили з Литви – запити на співпрацю з цієї країни отримав 41% респондентів. А також Велика Британія – 28%, США, Чехія та Латвія – 22%.

Нагадаємо, Україна увійшла до списку найбільших імпортерів основних видів озброєнь у світі протягом 2020-2024 років. Адже український імпорт зріс майже у 100 разів порівняно з 2015-2019 роками.

Подібні

НАБУ оголосило нові підозри ексзаступнику керівника Офісу президента Смирнову: про що йдеться

Колишньому заступнику керівника Офісу президента України Андрію Смирнову оголосили підозру. Про це…

Венс заявив, що США “оптимістично налаштовані” щодо досягнення миру в Україні

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Америка позитивно налаштована і вірить,…

Кислиця розповів, чому Україні не варто “повертатися спиною” до ООН: це надасть Росії перевагу

“Це найкращий подарунок, який ми могли б зробити нашим ворогам і опонентам”

У Мінекономіки оприлюднили текст меморандуму між Україною та США: про що там йдеться

“Меморандум підтверджує прагнення американського народу інвестувати разом з українським народом у вільну, суверенну та безпечну Україну”