Російські війська майже по всій лінії фронту, немов “щит”, розтягнули невидиму стіну електромагнітних імпульсів, що стає на заваді ракетам, снарядам і дронам, які запускають ЗСУ.
Про це повідомляє The Telegraph.
“Це рідкісний, але вирішальний приклад російської технологічної переваги у війні, яка поступово схиляється на користь Москви. Складна мережа радіо-, інфрачервоних і радіолокаційних сигналів, що передається у небо над полем бою, забезпечує російським силам безпрецедентний захист у деяких районах”, – повідомляє видання.
Найбільш важливою називають здатність Росії протистояти українським безпілотникам, які незамінні у розвідці та завданні ударів на великій відстані.
Переваги російського РЕБу
“У них завжди була хороша електронна боротьба з початку повномасштабного вторгнення. Але тепер вона краща, ніж у нас… Це стає досить інтенсивним, але нічого високотехнологічного… сила у кількості, а не в якості”, – прокоментував виданню український військовослужбовець.
Зазначається, що радіочастоти, використовувані для управління БПЛА “повністю глушаться”.
Читайте також: Спецслужби РФ готують масштабну медійну операцію, — ДБР
“Деякі дрони падають на підлогу, не уразивши цілі, а інші безконтрольно зависають в повітрі, поки у них не розрядяться батареї… В зонах, більш щільно покритих системами радіоелектронного придушення, українські солдати вживають все більше запобіжних заходів перед запуском дронів”, – пише видання.
Як протидіяти
Повідомляють, що основним контрзаходом є перепрограмування безпілотників, що непросто, якщо вони придбані в готовому вигляді або зібрані за допомогою легкодоступних комерційних деталей.
” Інша тактика – відправити рій безпілотників, оскільки не всі частоти можна заблокувати одночасно. Складніші контрзаходи, які використовують країни НАТО, здебільшого зараз недоступні для України”, – стверджує видання.
Нагадаємо, що командувач Сухопутними військами Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на сході залишається складною. РФ застосовує штурмові групи “добровольчого корпусу”, які перемістила з південного напрямку. Також задіяний особовий склад морської піхоти Каспійської флотилії.
Читайте також: Штупун розповів, який місяць став найважчим на Таврійському напрямку цьогоріч