Фото: Юлія Свириденко/Facebook

Україна наполягає на ще більшому зниженні “стелі ціни” на російську нафту. “Стеля цін” на російську нафту має знизитися до $30 за барель.

Про це заявила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко, коментуючи введену країнами G7 політику обмеження цін (Price Cap Policy) на морське транспортування сирої нафти та нафтопродуктів.

“Мінусом ухвалених рішень є прийнятний та в цілому комфортний для Росії рівень обмеження цін. Цей рівень мінімально вплине на доходи РФ від нафти, якщо порівнювати з попередніми роками”, — зазначила Свириденко.

Вона підкреслила, що Україна працюватиме над тим, щоб рівень обмеження цін був переглянутий нашими союзниками в сторону зменшення в найкоротші терміни.

“Бурхлива негативна реакція Росії підтверджує, що ми рухаємося в правильному напрямку, — продовжила Свириденко. — Однак в ухвалених рішеннях є й мінус. Це прийнятний та в цілому комфортний для Росії рівень обмеження цін, який мінімально вплине на доходи Росії від нафти, якщо порівнювати з попередніми роками. І, відповідно, на спроможності та бажанні РФ фінансувати надалі війну. Тому Україна працюватиме над тим, щоб рівень обмеження цін був переглянутий нашими союзниками в сторону зменшення у найкоротші терміни. Оптимальний рівень, який справді завдасть удару по нафтовим доходам Росії, – 30-35 доларів за барель”.

Нагадаємо, уряди країн ЄС попередньо домовились про обмеження ціни на російську нафту. Зійшлися на 60 доларах за барель. Постачання трубопроводами під заборону не потрапили. “Стеля цін” введена тільки для “морської” нафти.

Подібні

Гетманцев анонсував легалізацію криптовалюти в Україні на початку 2025 року: що відомо

Оподаткування криптовалюти відбуватиметься за принципом цінних паперів

Українська влада планує повертати своїх громадян з-за кордону: пілотний проєкт стартує вже у січні

Почати хочуть з Німеччини

Війна, міграція та застарілі реєстри виборців ставлять під загрозу проведення виборів в Україні, — ЗМІ

Війна, міграція мільйонів українців та застарілі реєстри виборців ставлять під загрозу проведення…

Веніславський про розформування ТЦК: якщо їх зараз розпустити – краще не стане

“Наразі немає альтернативи ТЦК з такою ж ефективністю, яку дає цей орган”