Злам реєстрів Міністерства юстиції України не вплинули на інші державні інформаційні системи. Тому загрози втрати даних із реєстрів внаслідок кібератаки немає.
Про це заявила очільниця відомства Ольга Стефанішина під час брифінгу 20 грудня.
Передусім вона наголосила, що загрози втрати даних або функціонування реєстрів немає. Посадовиця отримала інформацію від голови Держспецзв’язку про те, що витік даних не підтверджується.
“Зараз немає жодних обмежень щодо доступу громадян до прав, пов’язаних із реєстрацією актів цивільного стану. Всі акти про народження, смерть, одруження й розлучення можуть здійснюватися в звичайному порядку, але із застосуванням паперових носіїв”, – розповіла вона.
Проте застосунок “Дія” не діяв у частині, яка формується з даних із реєстрів Мін’юсту. Водночас реєстрація даних про заповіти та спадкові права здійснюється без доступів до реєстрів. Всі нотаріальні дії, які не потребують перевірки даних у реєстрах, будуть здійснюватися державними та приватними нотаріусами.
За словами Стефанішиної, пріоритетним питанням є відновлення Єдиного реєстру довіреностей, реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів та спадкового реєстру. А надалі пріоритетом буде відновлення Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та держреєстру прав на нерухоме майно.
“Протягом найближчих двох тижнів будемо намагатися відновити повну функціональність державних реєстрів. Щойно стало відомо про кібератаку, разом із СБУ, спеціальним центром при РНБО, Державною службою спецзв’язку й захисту інформації ми працювали на місці, в державному підприємстві “Національні інформаційні системи”, всі обставини встановлюються”, – зазначила вона.
Нагадаємо, РФ здійснила наймасштабнішу кібератаку на державні реєстри України. У “Дії” не працювали понад 20 сервісів.
Читайте також: В СБУ прокоментували масштабну кібератаку РФ на держреєстри України – її готували кілька місяців