Зустріч у німецькому Рамштайні на авіабазі США 50 країн-союзників України має відбутися сьогодні, 20 січня. На ній обговорюватимуться майбутні поставки зброї, зокрема німецьких танків Leopard 2, які використовуються арміями по всій Європі.
Берлін має право вето на будь-яке рішення щодо експорту цих танків, і уряд канцлера Олафа Шольца поки що, здається, не бажає дозволяти це, боячись спровокувати Росію, зазначає Reuters.
Деякі союзники кажуть, що занепокоєння Берліна є безпідставним, оскільки Росія вже повністю віддана війні, водночас Москва неодноразово заявляла, що передача зброї Заходу продовжить конфлікт і збільшить страждання в Україні.
Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі
І Україна, і Росія покладалися в основному на радянські танки Т-72, які були знищені сотнями під час війни, яку президент Росії Володимир Путін розпочав минулого 24 лютого минулого року.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що його уряд очікує “рішучих рішень” від лідерів оборони НАТО та інших країн, які зустрінуться в п’ятницю, щоб обговорити підвищення здатності України протистояти російським силам за допомогою сучасних бойових танків.
Нагадаємо, 19 січня Сполучені Штати оголосили про нову військову допомогу Україні на суму до 2,5 мільярдів доларів, включаючи сотні бронетехніки та підтримку протиповітряної оборони України.
Допомога включає 59 бойових машин Bradley і 90 бронетранспортерів Stryker, йдеться в заяві Міністерства оборони США. Загалом Сполучені Штати виділили понад 27,4 мільярда доларів допомоги Україні з початку вторгнення.
Джерела в уряді Німеччини заявили, що Берлін перейде до вирішення питання танків Leopard, якщо Вашингтон погодиться відправити танки Abrams в Україну. Танки Abrams не були включені в заяву США в четвер.