Заступник начальника Головного управління розвідки генерал-майор Вадим Скібіцький розповів, що окупанти перемістили більшість своїх бойових кораблів з Севастополя на територію РФ, зокрема до Новоросійська.
Як повідомляє ГУР в Telegram, про це Скібіцький розповів в інтерв’ю телеканалу “Київ”.
Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі
“Ми бачимо, що росіяни бояться. Та ж сама база в Севастополі та інші військові об’єкти зараз потужно охороняються, окупанти обладнують позиції, щоб захистити від будь-яких атак проти цієї інфраструктури”, – розповів начальник ГУР.
Що відбувається у Криму
На території окупованого Криму зміцнює свої спроможності український рух спротиву. Скібіцький зазначає, що ця активність разом з ударами по кримських військових об’єктах “справляє на росіян гнітюче враження”.
“До осені 2022 року російські окупанти не приділяли особливої уваги обороні Криму. Однак після успіху української армії на Харківщині, Херсонщині, а далі — удари по військових об’єктах та дії руху спротиву на території окупованого півострова змусили загарбників “взятися за голову”: зводити укріплення, зміцнювати узбережжя тощо”, – розповів начальник ГУР.
Деокупація Криму
Деокупація Криму залежатиме від того, як буде спланована українська операція зі звільнення півострова та який буде моральний стан російських військових.
“Якщо там буде паніка і всі почнуть тікати, то можливий “жест доброї волі”. Але це не буде дуже просто, тому що вони вважають Крим останньою фортецею і будуть намагатися захищати півострів до кінця”, — наголосив Скібіцький.
Він додав, що російські окупанти готуються до кругової оборони також у Маріуполі.
“Вони активно відновлюють необхідну для ведення бойових дій інфраструктуру, зокрема портову”, – розповів розвідник.
Пожежа на нафтобазі у Севастополі
29 квітня, близько 5:00 години ранку виникла пожежа на нафтобазі у Севастополі. Так званий губернатор Севастополя Михайло Развожаєв заявив, що нафтобазу атакував безпілотник ЗСУ.
Ця нафтобаза забезпечувала пальним кораблі Чорноморського флоту РФ. Тобто ті судна, які завдавали ракетних ударів по Україні.
Повідомлялося, що вогнем було знищено 10 резервуарів з нафтопродуктами, загальною місткістю близько 40 тисяч тонн.
Після того російські кораблі почали більше маневрувати і майже перестали заходити у бухти Криму.
Читайте також: Гуменюк розповіла, як росіяни відступають вглиб Криму від лінії зіткнення