Путін слабший ніж будь-коли
Фото: сайт президента Білорусі

Росія все ще становить серйозну загрозу для України, Грузії та Молдови, проте геополітично зараз є слабшою, ніж будь-коли за останні століття.

Про це пише The Telegraph.

“Путін та його прихильники добре розуміють, що їхня влада може значно послабитися, якщо Україна зуміє остаточно вирватися з-під його контролю, а її ВВП на душу населення почне наздоганяти інші країни Східної Європи, які вже вийшли з російської сфери впливу”, – йдеться у публікації.

Автори матеріалу вважають, що попри заяви російського диктатора Володимира Путіна щодо того, що “всі карти у нього на руках”, це здебільшого порожні слова.

“Маючи дві європейські країни з ядерною зброєю і щонайменше чотири європейські країни з ВВП, вищим за російський, Європа більш ніж здатна взяти на себе відповідальність за власну оборону від Росії, яка все ще перебуває у відносному геополітичному занепаді. Якщо, звісно, Сполучені Штати зможуть змусити її до цього”, – пише видання.

Читайте також: У США незадоволені планами Європи щодо зменшення обсягів закупівлі американської зброї, – Reuters

Позиція США

Тим часом США зміщують свій стратегічний фокус на протидію Китаю, який зараз є їхнім головним геополітичним суперником. Автори наголошують, що запобігання кризі на Тайвані в інтересах усіх, тому цей поворот вигідний і Європі.

“Хоча Трамп наполягає на перерозподілі тягаря всередині НАТО, він не може дозволити собі повністю відштовхнути європейських союзників, не підірвавши при цьому стратегічні інтереси США. Навіть якщо він спробує, Конгрес навряд чи дозволить йому зробити такі радикальні кроки, як вихід з НАТО”, – пише видання.

Читайте також: У Трампа нарешті зрозуміли, що не зможуть домогтися перемир’я в Україні швидко: йдеться, як мінімум, про місяці

На додачу прагнення європейських членів Альянсу інвестувати у власну оборону стають більш реалістичними і таким чином “їхня цінність як військових партнерів США зростає”.

Видання зазначає, що з боку нинішньої адміністрації США “нерозумно ставитися до Росії як до супердержави” й без необхідності погоджуватися на великі російські територіальні здобутки ще до початку мирних переговорів.

Слабкість Путіна

Таким чином, автори матеріалу вважають, що найближчими роками Європа, ймовірно, зможе протистояти Росії “з більшою впевненістю в собі”. І коли це станеться, Кремль “похитнеться”.

“Пережитки минулого в Москві, які сильно залежать від міфу про те, що Захід слабкий і занепадає, цілком можуть зіткнутися з дедалі важчою боротьбою за утримання влади. Вірте чи ні, але Путін тримає владу слабкіше, ніж багато хто зараз думає. Хтось повинен сказати про це Білому дому”, – підсумувало видання. 

Читайте також: Представник Кремля Дмитрієв їде до Вашингтона на зустріч із Віткоффом, – CNN

Подібні

У Німеччині провідні банки відмовилися від інвестицій в оборону країни через “етичні міркування”

“Забезпечення безпеки та оборони є обов’язком держав, а інвестиції у зброю лише ширять конфлікти”

Керівник МЗС Польщі звернувся до Росії: “Ви більше ніколи тут не будете володарювати”

Також Сікорський порадив російській владі зайнятися внутрішньою політикою

Свириденко роз’яснила позицію України щодо угоди з РФ, яку пропонує США

Вона наголосила, що Україна готова до переговорів, але не до капітуляції

У Rheinmetall вважають, що передача ракет Taurus не дасть значної переваги Україні у війні проти РФ: що пропонують

Для впливу на хід війні Україні потрібно більше артилерійських снарядів