Нардепка Білозір прокоментувала резолюцію ПАРЄ
Фото: Лариса Білозір/Telegram

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Теодорос Русопулос шкодує про рішення грузинської делегації вийти з Асамблеї. Адже це ставить під загрозу діалог, який би сприяв поверненню країни в демократичне русло.

Про це повідомила народна депутатка України та Лариса Білозір.

“Я шкодую про рішення грузинської делегації вийти з ПАРЄ після голосування в Асамблеї щодо ратифікації повноважень делегації за певних умов. Адже це ставить під загрозу діалог, який міг би допомогти просунути демократичні стандарти в Грузії”, – зазначив Русопулос.

Як відомо, раніше Асамблея вирішила ратифікувати повноваження грузинської делегації, але призупинила багато прав своїх членів. У ПАРЄ заявили, що переглянуть повноваження у квітні в світлі прогресу, досягнутого грузинською владою щодо подолання “демократичного відступу” в країні. Однак повноваження оскаржили ще в день відкриття зимової пленарної сесії Асамблеї в Страсбурзі.

У резолюції, заснованій на доповіді Занди Калніня-Лукашевіца (Латвія, EPP/CD), Асамблея заявила, що перегляне повноваження на своїй сесії у квітні 2025 року “у світлі досягнутого прогресу” з низки питань. Затверджуючи повноваження, ПАРЄ призупинила чимало прав членів грузинської делегації “на чіткий знак засудження жорстокості поліції та інших порушень прав людини”. 

“Вони не можуть входити до п’яти з дев’яти комітетів ПАРЄ, бути доповідачами та спостерігати за виборами чи представляти Асамблею на певних заходах. Асамблея також заявила, що “вивчить шляхи посилення участі грузинської позапарламентської опозиції та громадянського суспільства в її діях щодо Грузії”, – зазначила Білозір.

Нагадаємо, у ПАРЄ відмовили українському нардепу Олександру Мережку та ще трьом співавторам зареєструвати правку визнання Путіна терористом. Він зазначив, що це не справа секретаріату – вирішувати, що для кого є образливим.

Подібні

У Трампа обрали найгірший час для припинення постачання в Україну ракет для ППО Patriot, – WSJ

Росія саме почала нарощувати свої атаки удосконаленими балістичними ракетами

Росія атакувала Україну 550 цілями, 478 з них знешкодили: у Повітряних силах розповіли, що і звідки летіло

Основним напрямком удару був Київ

У Міноборони заявили, що Україна не отримувала повідомлень про призупинення допомоги від США

У МОУ наголосили, що вже запросили телефонну розмову з колегами зі США

Експосолка Брінк розповіла про розмову з українським посадовцем, яка передувала її відставці

Вона залишила посаду через розбіжності з адміністрацією Трампа щодо України