Санчес про саміт у Гранаді
Фото: Офіс президента

Сьогодні, 5 жовтня, у Гранаді розпочався саміт за участі лідерів країн Європи. Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес розповів, що сьогодні обговорять багатосторонність, вплив російської війни, енергетику та штучний інтелект.

Про це пише The Guardian.

Стосовно допомоги Україні Санчес повідомив, що “всі європейці підтримують Володимира Зеленського та його країну та готові підтримувати… до кінця цієї війни наших друзів в Україні”.

“У нас, звичайно, є дебати, і ми повинні досягти результатів у Європейському Союзі”, – сказав він, вказуючи на дискусії щодо довгострокового бюджету блоку.

Санчес зазначив, що Зеленського до Іспанії “демонструє роль України в Європі”.

“Для мене честь бачити Володимира Зеленського з нами тут, у Гранаді. Я вважаю, що сьогодні Гранада є столицею Європи, а також столицею миру”, – сказав іспанський політик. 

Глава іспанського уряду після прибуття на саміт Європейської політичної спільноти заявив, що Іспанія виступає за розширення Євросоюзу з 28 до 35 членів. І вже завтра лідери ЄС відкриють дебати щодо майбутнього блоку. Санчес попередив, що “розширення принесе виклики”.

Раніше повідомлялося, що під час візиту до Іспанії президент України зустрівся із прем’єр-міністром Педро Санчесом. Вони обговорили новий пакет оборонної підтримки, який містить додаткові засоби ППО, артилерію та антидронові системи.

Подібні

У Foreign Affairs розповіли, чому обіцянка Трампа закінчити війну в Україні за один день провалилася

Ні Путіна, ні Зеленського не вдасться легко вмовити сісти за стіл переговорів

Українська енергетична система під масованою атакою РФ: коментар міністра Галущенка

По всій країні впроваджено екстрені графіки відключення

Палата представників США схвалила оборонний бюджет на 2025 рік без лендлізу для України, – Маркарова

Цей закон – лише один з механізмів, через який може виділятися допомога для України

Попри колосальну нестачу грошей, РФ продовжує роздавати гроші “у борг” лояльним до неї режимам: хто і скільки вже винен Путіну

Кремль продовжує радянську практику “інвестування у лояльність” керівництва окремих країн