Засідання контактної групи "Рамштайн"
Фото: Софія Федина

Народна депутатка України Софія Федина розповіла про підсумки засідання контактної групи “Рамштайн”. Завдяки цьому стало відомо, які пакети допомоги від союзників отримає України.

Про це вона написала на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Як відомо, цього разу контактна група була в новому складі, де вперше головувала Велика Британія замість США, а точніше – замість колишнього міністра оборони Сполучених Штатів Америки Остіна Ллойда. Також вперше був присутній новий міністр оборони США Піт Гегсет.

Позитивні моменти

З позитивного можна виділити пакети військової допомоги від союзників. Так, Британія надасть Києву 150 мільйонів фунтів на дрони, танки, бронемашини та ППО. А до кінця весни – понад 50 одиниць бронетехніки, зокрема модернізовані Т-72. Крім того, протягом року Україна отримає понад 10 тисяч дронів і понад 50 бронемашин.

Водночас Німеччина надасть новий пакет військової допомоги зі 100 керованими ракетами для IRIS-T, що значно посилить протиповітряний захист України. А Нідерланди передадуть 25 броньованих гусеничних машин YPR для евакуації поранених.

Також Норвегія приєдналася до Коаліції дронів і допоможе Україні зміцнити захист критичної інфраструктури. А Латвія передасть ще 42 бронетранспортери, підтвердивши свою рішучість у підтримці Києва.

Крім того, Чехія продовжить “чеську ініціативу” та, за відповідного фінансування, передаватиме щомісяця партію боєприпасів. Це сприятиме безперервному постачанню необхідних ресурсів для українських збройних сил.

Фінляндія готує новий пакет військової допомоги, зокрема інвестує у виробництво важкої бронетехніки для України. Це дозволить підвищити спроможності українських сухопутних військ у протистоянні РФ.

Ісландія виділяє 5,5 мільйона євро на розмінування та оборонну індустрію. Кошти спрямують на забезпечення безпеки цивільного населення та підтримку розвитку оборонних технологій.

Швеція також підтвердила довгострокову підтримку України, виділяючи 2,3 мільярда євро на рік, з яких 530 мільйонів євро спрямують на дрони, боєприпаси та технології, а 250 мільйонів євро – у “данську модель” співпраці.

“Очікуємо оголошень від інших партнерів вже найближчими днями. Загалом видно, що Європа “зарухалася”, особливо в контексті тривожних заяв президента США Дональда Трампа”, – зазначила нардепка.

Негативні моменти

З негативного, за словами Федини, є те, американський міністр оборони Гегсет, коли говорив про потенційні мирні переговори, то назвав малоймовірним повернення України до кордонів 2014 року. 

“Ця заява викликала незгоду серед деяких союзників, зокрема міністра оборони Данії Троельса Лунда Поульсена, який наголосив, що дискусії про євроатлантичне майбутнє України тривають. А міністр оборони України Рустем Умєров, який був на зустрічі, твердо запевнив, що Україна не відмовиться від курсу на інтеграцію в ЄС і НАТО”, – додала вона.

Нагадаємо, 12 лютого в Брюсселі розпочалася чергова зустріч у форматі “Рамштайн”. Захід розпочався вже в новому складі контактної групи.

Читайте також: Глава Пентагону Гегсет виступив із поясненнями щодо своїх жорстких заяв на “Рамштайні” – “Це не “червоні лінії”

Подібні

ДБР проводить обшуки в заступника голови ВККС: що відомо

Працівники ДБР проводять обшуки в помешканні заступника голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів…

ВРП звільнила суддю Окружного адмінсуду Києва Вовка: що відомо

Вища рада правосуддя звільнила суддю Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка. Його…

Рубіо заявив про “причини для обережного оптимізму” щодо переговорів про припинення вогню в Україні

Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що є “причини для обережного оптимізму”…

В Одесі затримали чоловіка, якого підозрюють у вбивстві активіста Дем’яна Ганула

Сьогодні, 14 березня, в Одесі затримали чоловіка, якого підозрюють у вбивстві активіста…