Фото: Генпрокуратура України

Німеччина відкрита для використання мільярдів євро із заморожених російських активів, щоб допомогти Україні у відбудові.

Уряд канцлера Олафа Шольца підтримує вимогу України про військові репарації, але ще не зайняв офіційної позиції щодо конфіскації активів у російської держави, пише Bloomberg.

Питання є складним, і деякі учасники правлячої коаліції в Німеччині є більш палкими, повідомляє видання з посиланням на свої джерела.

“Внутрішня напруга відображає ширшу боротьбу міжнародної спільноти за формування спільної позиції. Якщо Берлін зможе вирішити власні проблеми, це може дати новий імпульс для дискусій у Європейському Союзі та чинити тиск на США, щоб вони конфіскували активи, такі як резерви центрального банку, що були заморожені у відповідь на вторгнення Росії”, – зазначається у матеріалі.

Міністр закордонних справ Анналена Бербок вимагає від Росії компенсації за збитки, завдані Україні. Колишній співлідер Зелених Німеччини, який є давнім прихильником більш жорсткої позиції щодо Кремля, наполягає на тому, що арешт принаймні частини заморожених активів має бути варіантом, повідомили Bloomberg на умовах анонімності чиновники, знайомі з дискусіями.

Міністр фінансів Крістіан Лінднер, який очолює пробізнес-групу Вільних демократів, більш обережний. Він стурбований тим, що конфіскація активів російського центрального банку може створити небезпечний прецедент і завести європейські країни та їхніх союзників у юридичну трясовину, заявили чиновники.

ЄС і партнери з “Великої семи” клубу багатих країн заморозили близько 300 мільярдів євро (311 мільярдів доларів) у резервах російського центрального банку. ЄС також заблокував близько 19 мільярдів євро активів російських бізнесменів, які перебувають під санкціями, хоча ці оцінки не є повними. Активи знаходяться в підвішеному стані і наразі не можуть бути розподілені. 

Нагадаємо, канцлер Німеччини Олаф Шольц і голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн закликали розробити план допомоги Україні в повоєнному відновленні. Вони зауважили, що цей план можна було б порівняти з “планом Маршалла” — програмою відновлення Європи після Другої світової війни.

Шольц і фон дер Ляєн нагадали, що Світовий банк оцінив збитки України від бойових дій у 350 мільярдів євро і поодинці ніхто не зможе впоратися з такими видатками. Шольц і фон дер Ляйєн пропонують зробити це спільними зусиллями ЄС, країн “Групи семи”, їхніх партнерів, міжнародних фінансових інститутів та провідних міжнародних організацій.

Подібні

Під час атаки РФ на Київ пошкоджень зазнало консульство Польщі: Сікорський висловився про ППО

Працівники відомства не постраждали

Застрелився ексглава Курщини і ексміністр транспорту РФ Старовойт, — росЗМІ

Відомо, що це сталося у ніч із суботи на неділю

Ізраїль оголосив про додаткову допомогу Україні: про що йдеться

Це гуманітарна допомога

Експосадовець Міноборони накрав 90 млн грн на закупівлі протитанкового озброєння для ЗСУ

Усім зловмисникам загрожує до 15 років в’язниці з конфіскацією майна