Фото: Альона Матвєєва/МВС

Від початку російської агресії правоохоронці отримали близько 48 тисяч повідомлень про людей, які зникли безвісти. Поліція докладає максимум зусиль, щоб їх знайти.

Про це в ефірі телеканалу FreeДом сказала речниця МВС України Альона Матвєєва.

“З 24 лютого, з початку повномасштабного вторгнення РФ, було близько 48 тисяч повідомлень про людей, які зникли безвісти. Всього на даний час було знайдено майже 30 тисяч людей за цими заявами. Проте, варто зазначити, що це заяви, які було подано до Нацполіції, оскільки люди могли звертатись і до інших правоохоронних органів”, – повідомила вона.

За її словами, поліція починає пошуки після отримання відповідної заяви.

“Інформація вноситься в ЄРДР і правоохоронці починають максимально збирати дані про людину: де зникла людина, чи це було при обстрілі, чи під час окупації”, – зазначила Матвєєва.

Речниця також пояснила, якщо заяву подає родич зниклого безвісти, робиться ДНК-експертиза, дані якої вносяться у відповідну базу даних. Заяви про зниклих безвісти можна подати в телефонному режимі, поштою і безпосередньо у відділках поліції.

“Подавати заяву можуть не лише родичі, це можуть бути друзі, колеги, знайомі. Обов’язково треба вказати дату та місце зникнення, хоча б приблизно, анкетні дані, дату і рік народження, особливі прикмети, номери телефонів, паспортні дані, а також контакти осіб, які можуть знати куди могла зникнути особа», – додала вона.

Матвєєва проінформувала, що зниклих безвісти найбільше в тих регіонах, де йдуть активні бойові дії – це Донецька та Луганська області.

Подібні

Україна працює над перехоплювачами “шахедів”: Федоров обіцяє, що це відчуватиметься протягом літа

У разі успіху, масштаб терору цивільного населення може помітно знизитися

Маск оголосив про створення своєї партії у США

Таке рішення він прийняв через конфлікт із Трампом

У Полтаві через атаку російського безпілотника на ТЦК загинули двоє людей: рятувальники показали наслідки удару

Ще понад 10 осіб дістали поранення

В Україну повернули військових і цивільних, які були у неволі з 2022 року: що про них відомо

Наймолодшому звільненому захиснику виповнилося 20 років, а найстаршому – 59 років