Опитування показало, що 77% українців позитивно сприймають пропозицію щодо 30-денного тимчасового перемир’я. При цьому, 79% опитаних вважають категорично неприйнятними умови, які Росія висунула для припинення вогню.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного 12-22 березня.
Зазначається, що опитуваним пропонували шість трактувань ідеї 30-денного перемир’я, серед яких три “умовно позитивні” для України і ти – “умовно негативні”.
“Абсолютна більшість українців – 77% – мають позитивне трактування цієї пропозиції. Найчастіше респонденти (47% з 77%) говорили, що це – спосіб показати, що Росія не хоче миру або що Росія порушує домовленості. Крім цього, 12% говорять про спосіб розблокувати військову допомогу. Решта 18% називають це насамперед кроком до завершення війни на прийнятних для України вимогах”, – йдеться в аналізі.
Також зазначають, що лише 17% обрали один із трьох негативних варіантів: зокрема, 8% вважають це помилковим кроком, який ослабить Україну та 7% – кроком відчаю української влади через складну ситуацію на фронті.
“2% опитаних пропозицію про 30-денне перемир’я сприймають як крок до капітуляції України”, – зазначено в аналізі.
Зазначається, що для абсолютної більшості українців – 79% – російські вимоги для припинення вогню є категорично неприйнятними.
“Готові прийняти їх – 16% (з яких для 14% це є важким варіантом)”, – йдеться в аналізі.
Соціологи наголошують, що абсолютна більшість у всіх регіонах України відкидають вимоги Путіна (80-81% на Заході, у Центрі і на Півдні та 64% на Сході). Також 62% опитаних заявили, що вони “категорично не підтримають тимчасове припинення вогню”, якщо воно не буде супроводжуватися жодними гарантіями безпеки.
“Якщо ж Україна отримає принаймні певні гарантії безпеки, то більше половини українців (хоча і неохоче) підтримають припинення вогню. При цьому різниця між різними варіантами гарантій (з точки зору підтримки від української громадськості) – доволі незначна”, – кажуть у КМІС.
Варіант з розміщенням західних миротворців для припинення вогню підтримують 60% опитаних, а категорично проти – 34%. Якщо гарантією безпеки буде членство в НАТО, то 58% українців підтримають припинення вогню, а 32% будуть категорично проти.
“Якщо ж зросте підтримка Сил оборони України (більше ППО, літаків тощо), то 56% підтримають припинення вогню і 35% будуть категорично проти”, – йдеться в аналізі.
Нагадаємо, що більшість українців – 82%, заявили, що Україна має продовжувати боротьбу з російськими окупантами, навіть якщо США припинять будь-яку підтримку країни.