Матернова про агросектор і вступ до ЄС
Фото: Денис Шмигаль/Telegram

Законопроєкт про добудову енергоблоків Хмельницької атомної електростанції коштом західних донорів, який парламент планує розглянути 17 грудня, розроблявся без консультацій із ЄС. Однак Європейський Союз не братиме в цьому участі.

Про це в коментарі “Європейській правді” заявила посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова.

Йдеться про урядовий законопроєкт №11146 щодо розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС. Раніше цей проєкт викликав суперечки в суспільстві та депутатського корпусу. 

“Однак ЄС не брав участі в підготовці цього законопроєкту. Утім, це це рішення повністю в компетенції української влади – чи буде Україна будувати АЕС, чи ні”, – зазначила вона.

Варто зауважити, що уряд розраховує використати кошти донорів на добудову АЕС. Дипломатка наголосила, що натомість в ЄС є інші очікування від влади України в контексті діяльності “Енергоатому”. Адже Україна добровільно взяла на себе зобов’язання привести наглядову раду “Енергоатому” відповідно до стандартів ОЕСР, що потребує наявності у цієї державної компанії незалежної наглядової ради.

“Я хочу наголосити, що ми дуже зацікавлені у формуванні наглядової ради “Енергоатому”. І в G7 минулого тижня надіслали лист про це прем’єр-міністру”, – додала посол ЄС.

Нагадаємо, Україна та США розглядають можливість співпраці у завершенні будівництва третього і четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Йдеться про двомільярдний проєкт добудови ХАЕС.

Подібні

Застосунок “Резерв+” знову працює нестабільно: що відомо про причину

У Міноборони обіцяють усунути неполадки за кілька годин

У центрі Києва правоохоронці проводять антитерористичну операцію: що відомо

Громадянам необхідно мати при собі документи, що засвідчують особу

Свириденко може очолити уряд: ЗМІ назвали, кого вона візьме в команду і хто замінить її у Мінекономіки

Вона ймовірно “захоче зберегти вплив на рідне міністерство економіки”

У МОЗ розповіли про кількість скасованих “інвалідностей”, які українським посадовцям роздала МСЕК: перевірки ще тривають

Найбільше “інвалідів” виявили серед митників, податківців і прокурорів