Президент Франції Емманюель Макрон має задум щодо потенційної європейської миротворчої місії в Україні, яка могла б стати одним із запобіжників від нового нападу Росії. Він буде радитися щодо цього з Польщею, яку вбачає ключовим союзником у такому проєкті.
Про це пише Rzecpospolita з посиланням на власні джерела.
“Йдеться про миротворчі сили з європейських країн, які у разі оформлення якоїсь угоди про припинення поточної фази війни між Росією і Україною – що очікувано спробує ініціювати новий президент США – могли б стати одним із запобіжників від нового нападу РФ”, – пише видання.
За їхньою інформацією, обговорення такої потенційної місії буде ключовою темою розмов Макрона під час його візиту до Варшави 12 грудня.
“І, ймовірно, він говорив про це з обраним президентом США Дональдом Трампом та Володимиром Зеленським минулої суботи, коли десятки лідерів приїхали на відкриття відновленого Собору Паризької Богоматері”, – пише видання.
Читайте також: Нові подробиці паризької зустрічі лідерів України, США і Франції: Зеленський і Макрон виступали “на одній хвилі”, а Трамп хотів слухати
Також припускають, що про це йшлося під час зустрічі Макрона з прем’єром Британії Кіром Стармером в середині листопада, а потім – на зустрічі з представниками країн Північної Європи, Балтії і Польщі 27 листопада.
Коментарі експертів
Експерт аналітичного центру IFRI у Парижі, де розробляють гіпотетичний проєкт такої місії, Елі Тенебаум у коментарі виданню зазначив, що для такого миротворчого проєкту потрібні були б сили 5 бригад (близько 40 тисяч осіб), а командування однією з них могла б взяти на себе Польща – “з огляду на її військовий потенціал і розташування”.
Читайте також: “У нас немає стільки зброї для України, щоб повністю замінити підтримку США”, — посол Франції
“Якщо справа дійде до миротворчої місії – найкраще, щоб у ній було залучено якомога більше країн, оскільки це підвищить ефект стримування. Проте у проєкті дуже важлива бодай символічна участь США”, – прокоментував ексзаступник генсека НАТО Каміль Легран.
Він схиляється до думки, що у проєкті готові будуть взяти участь Нідерланди, а після зміни влади – можливо й Німеччина.
Читайте також: У Мінфіні сказали, скільки коштів та зброї має Україна, щоб воювати: на скільки цього вистачить без підтримки партнерів