Макерон їде до Польщі радитись про миротворчу місію в Україні
Фото: emerging-europe.com

Президент Франції Емманюель Макрон має задум щодо потенційної європейської миротворчої місії в Україні, яка могла б стати одним із запобіжників від нового нападу Росії. Він буде радитися щодо цього з Польщею, яку вбачає ключовим союзником у такому проєкті.

Про це пише Rzecpospolita з посиланням на власні джерела.

“Йдеться про миротворчі сили з європейських країн, які у разі оформлення якоїсь угоди про припинення поточної фази війни між Росією і Україною – що очікувано спробує ініціювати новий президент США –  могли б стати одним із запобіжників від нового нападу РФ”, – пише видання. 

За їхньою інформацією, обговорення такої потенційної місії буде ключовою темою розмов Макрона під час його візиту до Варшави 12 грудня.

“І, ймовірно, він говорив про це з обраним президентом США Дональдом Трампом та Володимиром Зеленським минулої суботи, коли десятки лідерів приїхали на відкриття відновленого Собору Паризької Богоматері”, – пише видання. 

Читайте також: Нові подробиці паризької зустрічі лідерів України, США і Франції: Зеленський і Макрон виступали “на одній хвилі”, а Трамп хотів слухати

Також припускають, що про це йшлося під час зустрічі Макрона з прем’єром Британії Кіром Стармером в середині листопада, а потім – на зустрічі з представниками країн Північної Європи, Балтії і Польщі 27 листопада.

Коментарі експертів

Експерт аналітичного центру IFRI у Парижі, де розробляють гіпотетичний проєкт такої місії, Елі Тенебаум у коментарі виданню зазначив, що для такого миротворчого проєкту потрібні були б сили 5 бригад (близько 40 тисяч осіб), а командування однією з них могла б взяти на себе Польща – “з огляду на її військовий потенціал і розташування”. 

Читайте також: “У нас немає стільки зброї для України, щоб повністю замінити підтримку США”, — посол Франції

“Якщо справа дійде до миротворчої місії – найкраще, щоб у ній було залучено якомога більше країн, оскільки це підвищить ефект стримування. Проте у проєкті дуже важлива бодай символічна участь США”, – прокоментував ексзаступник генсека НАТО Каміль Легран.

Він схиляється до думки, що у проєкті готові будуть взяти участь Нідерланди, а після зміни влади – можливо й Німеччина. 

Читайте також: У Мінфіні сказали, скільки коштів та зброї має Україна, щоб воювати: на скільки цього вистачить без підтримки партнерів

Подібні

У Литві не виключають можливості відправлення військ в Україну: що відомо

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якщо Україна звернеться до…

В Офісі президента кажуть, що українці, які вихали на початку вторгнення РФ, повертаються: що цьому сприяє

“Це важливий сигнал для держави й результат тривалої цілеспрямованої роботи”

Дуда переконаний, що Україна має отримати запрошення до НАТО вже зараз

Президент Польщі Анджей Дуда наполягає на тому, що запрошення до України до…

Впродовж року ООН надасть Україні понад $3 млрд гуманітарної допомоги, – Зеленський

Президент запропонував організації долучитись до ініціативи “Продовольство з України”