Зеленський про G7
Фото: офіційний сайт G7

Лідери країн “Великої сімки” G7 виступили зі спільною заявою. Закликали Росію припинити агресію проти України й вивести свої війська з української території.

Документ опублікувано 27 лютого представництвом Європейського союзу в Україні.

Цю заяву ухвалили після зустрічі лідерів об’єднання із президентом України Володимиром Зеленським 24 лютого, у річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі

“Ми засуджуємо незаконну, невиправдану й нічим не спровоковану війну, яку розв’язала Росія, абсолютну неповагу до принципів Статуту ООН і байдужість до наслідків цієї війни для людей у всьому світі. Ми вітаємо героїзм народу України в його хороброму опорі”, – йдеться в документі.

Зазначається, що триває робота “над посиленням дипломатичної, фінансової й військової підтримки України”, над збільшенням ціни, яку платить Росія й усі ті, хто підтримує її воєнні дії. А також над продовженням протидії “негативним наслідкам війни для інших країн світу, зокрема, для найуразливіших людей”.

“Росія почала цю війну й Росія може її закінчити. Ми закликаємо Росію негайно припинити воєнну агресію та повністю й безумовно вивести свої війська за межі міжнародно визнаної території України”, – заявили лідери G7.

Наголошується, що війна Росії проти України – це “також напад на фундаментальні принципи суверенності націй, територіальної цілісності держав і поваги до прав людини”.

“Ми єдині й рішучі у своїй підтримці Статуту ООН. Ми ще раз наголошуємо, що однозначно засуджуємо й не визнаємо за жодних обставин спробу незаконної анексії Росією українських Донецької, Луганської, Запорізької й Херсонської областей. Ми також ніколи не визнаємо незаконну анексію Криму й Севастополя”, – наголосили у G7. 

Минулого тижня міністри фінансів та керівники центральних банків країн “Великої сімки” (G7) оголосили про надання $39 млрд фінансової допомоги Україні у 2023 році.

Подібні

В ОП оголосили про готовність Статуту Спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ проти України: які його положення

У Статуті немає жодної згадки про персональні імунітети

Президент Чехії розповів, як на саміті у Гаазі лідери Європи переконували Трампа посилити тиск на РФ: що з того вийшло

“Ми розмовляли з ним дуже послідовно та колективно”

Дуда сподівається, що новий президент Польщі Навроцький “перегляне своє ставлення до України”

“Я щодо цього спокійний”

Норвезькі F-35 охоронятимуть головний хаб військової допомоги Україні в Польщі

Йдеться про відправку винищувачі F-35 до Польщі та аеропорту Жешува вже цієї осені