Андрій Демченко

У ДПСУ запевнили, що працюють виключно з перевіреними постачальниками. Це необхідно для того, щоб унеможливити проблеми з надходженням зброї.

Про це заявив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко, коментуючи інформацію ЗМІ про те, що перерозподілені з Агенції оборонних закупівель до ДПСУ 23 мільярдів гривень на закупівлю боєприпасів нібито перерахували фірмі, яка вже зривала постачання.

“На жаль, ми знову бачимо черговий сплеск інформаційної активності, коли намагаються дискредитувати діяльність ДПСУ під час закупівлі боєприпасів та озброєння. Дуже часто маніпулюють однією фірмою, з якою співпрацює ДПСУ, зокрема, зазначають, що ця фірма має якісь зірвані контракти, що вона сумнівний постачальник”, – зазначив він.

Демченко наголосив, що ДПСУ з цією фірмою співпрацює вже три роки й жодного зірваного контракту чи терміну постачання боєприпасів не було. Також він додав, що вартість закупівлі боєприпасів у цієї фірми є однією з найнижчих.

Речник додав, що ДПСУ отримує різні пропозиції щодо закупівель. Тому, за його словами, неправдива інформація, яку намагаються поширити у суспільстві, є відвертою маніпуляцією.

“Часто в таких матеріалах автори публікацій використовують слова “начебто” та “за нашими даними”. Фактично, вони грають на суспільному інтересі, щоб подати все в негативному світлі”, – додав Демченко.

Він також наголосив, що ДПСУ своєю діяльністю здобула повагу серед постачальників зброї, як надійний партнер. Свідченням цього є укладені контракти для потреб ДПСУ – “два рішення КМУ в 2024 році, окрім того, на суму 23 мільярди гривень, та про делегування повноважень на відповідні закупівлі для потреб Сил оборони України на 5,8 мільярда гривень та 31,1 мільярда гривень”.

Демченко запевнив, що постачання на 5,8 мільярда гривень та 31,1 мільярда гривень реалізовані вчасно, “а снаряди вже знищують ворога”. А щодо перерозподілу коштів на 23 мільярди гривень, то “вже незабаром наші воїни матимуть снаряди, які були закуплені”. Він наголосив, що автори таких публікацій “свідомо чи несвідомо шкодять як загалом постачання боєприпасів, так і в першу чергу нашим воїнам, які… дуже їх потребують”.

Як відомо, нещодавно Кабінет міністрів України ухвалив розпорядження №1191-р, яким передав 23 мільярди гривень на закупівлю снарядів від Агентства оборонних закупівель до Державної прикордонної служби. На фоні поширення різної інформації в ЗМІ у ДПСУ спростували шість міфів про делегування повноважень для закупівлі товарів оборонного призначення. Речник ДПСУ Андрій Демченко також заявляв, що Державна прикордонна служба у 2024 році вже двічі мала розпорядження про делегування повноважень на закупівлю озброєння і боєприпасів.

Подібні

У Києві під час ліквідації російського обстрілу виявили загиблу людину

Станом на ранок повідомлялося про понад 20 постраждалих

Європа впродовж наступних років має удвічі збільшити свої витрати на оборону, щоб не залежати від США, – NYT

Наразі європейські країни не мають аналогів американської зброї

Шмигаль оголосив про готовність Національного військового кладовища до початку поховань

Вже підготовлено 6 тисяч місць

Найбільше родовище літію на Кіровоградщині стане першим проєктом в межах угоди про надра із США, – Свириденко

Протягом перших 18 місяців уряд планує реалізувати щонайменше три пілотні проєкти