Британські банки примусово закривають рахунки місцевих фірм, які торгують з Україною. Причиною стало занепокоєння російськими санкціями та відмиванням грошей.
Про це йдеться в матеріалі Politiсо.
У листі до міністра фінансів Великої Британії Ендрю Гріффіта співголова Британсько-української торговельної палати (BUCC) Бейт Томс зазначив, що британські фірми все більше “бояться торгувати з Україною з Великої Британії” через ризики. У листі від 26 липня стверджується, що BUCC отримав численні скарги від компаній, які закрили банківські рахунки або відхилили їхні спроби відкрити рахунки через операції в Україні.
“Проведення навіть однієї транзакції в Україні може призвести до закриття рахунку. Банки Британії зазвичай відмовляються відкривати рахунки, якщо передбачається будь-яка українська торгівля”, – наголосив Томс.
Банки наполягають на тому, що вони повинні дотримуватися своїх юридичних і регулятивних зобов’язань, зокрема тих, що стосуються дотримання санкцій Заходу проти країни-терористки Росії. Томс, при цьому, хоче, щоб нещодавно запущений урядовим переглядом дебанкінгу політично відомих осіб (PEPs) також враховував, як британські банки ведуть бізнес-операції з Україною.
“Якщо торгівля з Великої Британії з Україною буде неможлива для малих і середніх підприємств, економіки Британії та України значно постраждають. Водночас це зашкодить Україні фінансувати свою оборону та зробить країну ще більш залежною від зовнішньої допомоги”, – попередив він.
У листі Томса зазначається, що “кілька десятиліть тому” Україна була визначена британськими банками як “ризикована юрисдикція для ведення бізнесу їхніми клієнтами”. Проте він наполягає, що “відтоді Україна значно покращила своє верховенство права”.
Нагадаємо, стало відомо, як довго міжнародні партнери платитимуть пенсії та зарплати в Україні. На це питання відповіли експерти з питань економіки Володимир Рябошлик та ексзаступник міністра економіки Валерій П’ятницький.
Читайте також: Президентка Єврокомісії обіцяє, що російська економіка перебуватиме у регресі десятиліттями