Начальник Головного оперуправління Держбюро розслідувань Ігор Гейда
Фото: NV

Дружина начальника Головного оперативного управління Державного бюро розслідувань Ірина Гейда має елітну нерухомість. Загальна вартість її майна становить 390 тисяч доларів, хоча офіційно вона не має бізнесу.

Про це йдеться у розслідування видання NV.

Журналісти отримали доступ до документів, які засвідчують, що дружина Ігоря Гейди володіла нерухомістю вартістю у сотні тисяч доларів. Водночас зазначається, що у мережі майже немає інформації про самого Гейду. У 2020 році з’явилися дані про те, що його призначили на посаду. Проте в ДБР віднесли цю інформацію до службової, отже, не для розголосу.

Також Гейда очолював Харківський антимонопольний комітет, а ще раніше працював у Службі безпеки України. А після призначення у ДБР Гейда майже не світився у ЗМІ. Хіба що у 2023-му про нього згадували, як про одного з посадовців, що сприяє тиску на бізнес.

“Журналістів зацікавила й дружина посадовця. Адже вона володіє елітною нерухомістю і при цьому  немає офіційних повідомлень про її роботу чи власний бізнес. Вона володіє просторою квартирою та паркомісцями в одному з елітних київських ЖК, придбаними в 2021 році вартістю в 390 тисяч доларів. І це лише офіційна вартість цієї нерухомості. При цьому на кінець 2019 року подружжя сукупно заощадило всього лише близько 37 тисяч доларів. Крім того, дружина посадовця через дев’ять місяців після придбання елітної київської квартири продала будинок у Харкові за 550 тисяч доларів, хоча його вартість, зазначена в деклараціях самого Гейди, була суттєво меншою – лише 320 тисяч гривень”, – йдеться у повідомленні.

У всій цій історії керівниця юридичного відділу Центру протидії корупції Олена Щербан вбачає ознаки порушень антикорупційного законодавства. Водночас у ДБР журналістам повідомили, що провели перевірку щодо майна дружини посадовця. Там заявили, що “за результатами логічної та арифметичної перевірки декларації не встановлено порушень вимог антикорупційного законодавства в частині декларування”.

“Журналісти намагалися зв’язатися з Ігорем Гейдою, однак на дзвінки і повідомлення редакції чиновник не відповів. Тож видання надіслало запит до ДБР із детальним переліком питань, зокрема, щодо майна дружини посадовця. У відповіді на запит представники Бюро відповіли, що самостійно провели перевірку: “За результатами логічної та арифметичної перевірки декларації не встановлено порушень вимог антикорупційного законодавства в частині декларування”. Утім, питання про те, звідки дружина посадовця взяла кошти на придбання нерухомості в елітному ЖК, а також як подружжю вдалося збільшити вартість будинку у Харкові у понад 10 разів, у листі від ДБР залишились без відповідей. Своєю чергою Щербан з ЦПК ставить під сумнів перевірку, яку провели співробітники Держбюро”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, в Україні завершили досудове розслідування у справі начальника квартирно-експлуатаційного відділу Збройних сил України на Львівщині. Встановлено, що він оформлював майно на родичів, завдяки чому незаконного заробив понад 14 мільйонів гривень.

Подібні

Маркарова розповіла, як триває підготовка зустрічі між Зеленським і Трампом

Посольство України у США працює над низкою зустрічей між представниками українського президента…

Минулого року в Україні більш як на третину впала кількість заявок від іноземних компаній на реєстрацію торгових марок, – Опендатабот

Найбільше заявок надійшло із США

Експерт у політтехнології Гринів назвав п’ять проблем, які стоять перед українською владою і суспільством

Перша, – це відсутність стратегії

У ДБР викрили оборудку із закупівлею дров для військових ЗСУ: організатори схеми вкрали понад 100 млн грн

Організатором виявився колишній посадовець з Луганська