Китай постачає до РФ рідкісні метали
Фото: сайт президента Росії

Внаслідок запроваджених США та ЄС санкцій Китай став головним постачальником рідкісних металів для РФ. Зокрема й тих, які необхідні для виробництва ядерного озброєння.

Про це йдеться у розслідуванні проєкту “Схеми”. 

Після запровадження санкцій у 2022 році поставки галію та германію до Росії з усього світу практично зупинилися, але вже у 2023 році монополістом у цьому сегменті став Китай.

“Китай став для Росії єдиним джерелом галію та германію, а також – одним з лідерів у постачанні стибію, хімічних елементів, необхідних для виробництва зброї, зокрема ядерної. Імпортують ці метали в Росію державні та приватні компанії, які так чи інакше повʼязані з російським військово-промисловим комплексом, купуючи їх у китайських фірм з державним капіталом”, – йдеться в повідомленні. 

Зазначається, що стибій (дуже крихкий метал) до РФ також постачають Обʼєднані Арабській Емірати. 

“Галій, що постачається з Китаю, також використовується РФ у виробництві ядерних снарядів. Він потрібен для стабілізації плутонієвих бомб”, – йдеться у матеріалі.

Читайте також: Путін і Сі Цзіньпін домовились про поглиблення співпраці між РФ і Китаєм: що відомо

Загалом авторам розслідування вдалося ідентифікувати біля 20 китайських компаній, які постачали до Росії такі метали. Третина з них частково належать державі, а інші – компаніям з державним капіталом.

“Офіційно у Китаї заперечують факти постачання Росії компонентів, необхідних для військової промисловості”, – повідомляють автори розслідування. 

Вугілля

Як пише The Moscow Times, нині Китай не лише постачає, а допомагає Росії зі збутом корисних копалин. Вугілля зокрема, видобуток якого у РФ зріс.

“Віцепрем’єр РФ Олександр Новак повідомив, що видобуток вугілля у 2024 році порівняно з 2023 роком збільшився на 1%, з 438,7 млн тонн до 443,5 млн тонн. При цьому експорт вугілля знизився на 7,9% до 196,2 млн тонн. Вашингтон поширив санкції на більшість великих російських вугільних компаній, які після заборони на імпорт до США, Великої Британії та ЄС, переорієнтували поставки в Азію. До середини 2024 року, за оцінками Міжнародного енергетичного агентства, половина російського експорту була під санкціями”, – йдеться у матеріалі.

Читайте також: Китай встановив рекорд із закупівлі російської нафти у 2024 році: які обсяги

У матеріалі вказують, що наразі Китай залишається ключовим ринком збуту російського вугілля після європейського ембарго і переорієнтації експорту в країни Азійсько-Тихоокеанського регіону.

Водночас повідомляють, що Китай, який є найбільшим імпортером вугілля у світі, у 2024 році зменшив закупівлі російського вугілля, “одночасно збільшивши закупівлі в інших ключових постачальників на чолі з Австралією”.

“Хоча Росія залишалася другим постачальником вугілля для Китаю, вона була єдиним ключовим виробником, чиї поставки до Китаю впали у 2024 році. Так імпорт вугілля з Росії знизився на 7% порівняно з 2023 роком до 93,86 млн тонн”, – йдеться у матеріалі.

Читайте також: У Росії хваляться, що вироблятимуть зброю спільно з Китаєм: що відомо

Подібні

Швеція оголосила про найбільший пакет допомоги для України: що туди увійшло

Швеція передасть Україні найбільший пакет військової допомоги. Його вартість становитиме 13,5 мільярда…

Україна, ймовірно, застосувала свій новий безпілотник для удару по нафтопроводу “Дружба” на Брянщині, – Forbes

Безпілотник такого типу вдало атакував базу ОМОН у Грозному у грудні

Минулого року в Україні більш як на третину впала кількість заявок від іноземних компаній на реєстрацію торгових марок, – Опендатабот

Найбільше заявок надійшло із США

НАБУ відреагувало на звинувачення від ексдетектива, який розслідував розкрадання закупівель для “Армії дронів”

Національне антикорупційне бюро України відреагувало на звинувачення від ексдетектива НАБУ Андрія Денисюка…