Вадим Костенко про службу у Бахмуті
Скриншот з відео

Офіцер-прикордонник Вадим Костенко “Бугор” розповів, як він став бойовим командиром, потрапив до Бахмута і чому підготовка бійців надзвичайно важлива.

Про це йдеться у матеріалі пресслужби ДПСУ.

Вадим Костенко родом з Лиману Донецької області. У 2009 році він вступив до Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького на факультеті філології. А після закінчення вишу у званні лейтенант, Костенко потрапив на службу до Східного регіонального управління ДПСУ.

Там його робота була пов’язана переважно з перевіркою документів на кордоні.

Незадовго до повномасштабного вторгнення РФ офіцера призначили на посаду у відділ прикордонної служби “Бахмут” Краматорського загону, тому він опинився серед тих, хто першими давали відсіч окупантам. Чоловік каже, що свій бойовий досвід здобував безпосередньо в боях.

“Піхотинець – напевно виконує найважчу роботу. Йому треба дуже багато ходити, виконувати різноманітні завдання, копати, будувати, стріляти, вбивати…”, – зазначив Костенко.

Обов’язки командира

Крім Бахмута він брав участь в боях у Попасній, Вовчанську, виконував завдання на Сумщині. Зараз офіцер виконує завдання на Харківщині. Це вже його п’ята ротація в зону бойових дій.

“В Бахмуті я був начальником застави, тобто командиром взводу можна сказати. Кожному командиру треба пройти певний період на позиціях зі своїми бійцями, особливо молодшому командиру. І коли ти віддаєш наказ, бійці знають, що це ти віддаєш наказ, що ти був там, знаєш що там, і ти віддаєш наказ, який сам зміг би виконати. Якщо ти не був в полі, ти не бачив чим живе солдат”, – розповів Костенко.

Він каже, що головна перевага українських воїнів у цій війні – це бойовий дух. Але при цьому офіцер наголошує й на підготовці.

“Щоб йти в штурм потрібна підготовка – в першу чергу моральна та фізична. Також має бути грамотне планування та комплексний підхід до штурму”, – каже він.

Про втрати

Прикордонник каже, що найтяжче для нього – втрачати своїх людей.

“Дуже важко відправляти своїх підлеглих, цвіт нації, туди, звідки вони можуть не повернутися. Серед найскладнішого в бою – це вийти на позицію, закріпитися там. Найважчим також є перший постріл в людину”, – каже Костенко.

Він зазначає, що не менш важким випробуванням для нього є необхідність розлучатися з родиною.

“Сім’я – це найцінніше в моєму житті, це тил, який завжди буде зі мною. Дуже важко коли сім’я на відстані, далеко від тебе. Найбільша радість під час війни – приїхати до сім’ї, а найважче – розлучатися з рідними після нечастих і коротких відпусток”, – каже офіцер.

Читайте також: У ДПСУ показали нічне “полювання” зенітників на ворожі дрони ZALA

Подібні

Родина ексначальника Херсонської МВА Мрочка придбала маєток за майже $500 тис. під Києвом, — ЗМІ

ЗМІ пишуть, що статки батьків Мрочка не дозволили б придбати навіть дві третини такого будинку

У Гаазі розпочинається саміт НАТО: чого очікувати Україні

Очікується, що країни-члени НАТО зобов’яжуться збільшити витрати на оборону, щоб стримати РФ

НАБУ викрило нових фігурантів у мільйонних зловживаннях на авіаційних шинах для Сил логістики

Йдеться про помічника нардепа та власника приватного товариства

У Харкові 19-річна дівчина підірвала військових: один боєць загинув, ще один поранений

Вибухівка була закладена у “волонтерський” скутер