Нацбанк про введення лімітів на карткові перекази
Фото: сайт НБУ

Національний банк України спростовує інформацію про те, що українцям можуть блокувати банківські рахунки за часте зняття готівки.

Про це йдеться у заяві пресслужби НБУ.

“Окремі медіа та телеграм-канали розповсюджують недостовірну та маніпулятивну інформацію про те, що українцям можуть блокувати банківські рахунки за часте зняття готівки – більше трьох разів на місяць, особливо у великих сумах, та за часте використання готівкових кредитів. Наголошуємо, що ця інформація не відповідає дійсності”, – йдеться в заяві.

Зазначається, що медіа посилаються на “рекомендації НБУ щодо посилення фінансового моніторингу в Україні”, але не зазначають конкретних документів.

“У жодних рекомендаціях, листах, нормативно-правових актах чи інших офіційних документах НБУ вимог щодо блокування рахунків за проведення таких операцій немає”, – кажуть в НБУ.

В установі також акцентують, що банки, платіжні та фінансові установи продовжують діяти та здійснювати належну перевірку своїх клієнтів “виключно в межах законодавства з питань фінансового моніторингу, застосовуючи ризик-орієнтований підхід”.

Ліміти на перекази: про що йдеться

З 1 жовтня 2024 року НБУ встановив обмеження на вихідні перекази з картки на картку (P2P) у сумі до 150 тисяч гривень на місяць. Цей ліміт діятиме до 1 квітня 2025 року.

У грудні найбільші банки підписали меморандум щодо зниження лімітів на перекази. Меморандум поширює обмеження і на перекази через систему IBAN.

Повідомлялося, що банки не встановлюватимуть ліміти на операції клієнтів із підтвердженими джерелами доходів (зокрема зарплатних клієнтів та інших клієнтів із підтвердженими доходами), а також волонтерів.

Якщо документально підтвердженого доходу немає, то банки зобов’язуються встановити ліміти (поширюватимуться на перекази за реквізитами IBAN) на операції:

  • за клієнтами “високого” рівня ризику встановлювати ліміт у сумі до 50 тисяч гривень на місяць;
  • за клієнтами “середнього” і “низького” рівня ризику: з 1 лютого 2025 року – у сумі до 150 тисяч гривень на місяць, з 1 червня 2025 року – у сумі до 100 тисяч гривень на місяць.

Читайте також: У Нацбанку анонсували обмеження для карткових переказів і ліміти на перекази через термінал: що вже відомо

Подібні

Порошенко поскаржився на санкції і звинуватив Зеленського в “авторитаризмі”

Також Порошенко закликав Зеленського вчитися на прикладі прем’єр-міністра Ізраїлю

Нідерланди зібрали докази, що РФ використовує заборонену хімічну зброю в Україні

Йдеться про тисячі випадків застосування хімічної зброї, зокрема, хлорпікрину, що належить до заборонених речовин

Компоненти з США: ГУР опублікувало “начинку” крилатої ракети Х-101, якою РФ била по “Охматдиту”

Серед головних виробників деталей цих ракет є США, Тайвань і Китай

Росіяни під час масованої атаки на Київ завдали удару по залізниці: що відомо про пошкодження

Є зміни у графіку руху поїздів