Фото: Генпрокуратура України

Німеччина відкрита для використання мільярдів євро із заморожених російських активів, щоб допомогти Україні у відбудові.

Уряд канцлера Олафа Шольца підтримує вимогу України про військові репарації, але ще не зайняв офіційної позиції щодо конфіскації активів у російської держави, пише Bloomberg.

Питання є складним, і деякі учасники правлячої коаліції в Німеччині є більш палкими, повідомляє видання з посиланням на свої джерела.

“Внутрішня напруга відображає ширшу боротьбу міжнародної спільноти за формування спільної позиції. Якщо Берлін зможе вирішити власні проблеми, це може дати новий імпульс для дискусій у Європейському Союзі та чинити тиск на США, щоб вони конфіскували активи, такі як резерви центрального банку, що були заморожені у відповідь на вторгнення Росії”, – зазначається у матеріалі.

Міністр закордонних справ Анналена Бербок вимагає від Росії компенсації за збитки, завдані Україні. Колишній співлідер Зелених Німеччини, який є давнім прихильником більш жорсткої позиції щодо Кремля, наполягає на тому, що арешт принаймні частини заморожених активів має бути варіантом, повідомили Bloomberg на умовах анонімності чиновники, знайомі з дискусіями.

Міністр фінансів Крістіан Лінднер, який очолює пробізнес-групу Вільних демократів, більш обережний. Він стурбований тим, що конфіскація активів російського центрального банку може створити небезпечний прецедент і завести європейські країни та їхніх союзників у юридичну трясовину, заявили чиновники.

ЄС і партнери з “Великої семи” клубу багатих країн заморозили близько 300 мільярдів євро (311 мільярдів доларів) у резервах російського центрального банку. ЄС також заблокував близько 19 мільярдів євро активів російських бізнесменів, які перебувають під санкціями, хоча ці оцінки не є повними. Активи знаходяться в підвішеному стані і наразі не можуть бути розподілені. 

Нагадаємо, канцлер Німеччини Олаф Шольц і голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн закликали розробити план допомоги Україні в повоєнному відновленні. Вони зауважили, що цей план можна було б порівняти з “планом Маршалла” — програмою відновлення Європи після Другої світової війни.

Шольц і фон дер Ляєн нагадали, що Світовий банк оцінив збитки України від бойових дій у 350 мільярдів євро і поодинці ніхто не зможе впоратися з такими видатками. Шольц і фон дер Ляйєн пропонують зробити це спільними зусиллями ЄС, країн “Групи семи”, їхніх партнерів, міжнародних фінансових інститутів та провідних міжнародних організацій.

Подібні

В аеропортах РФ стався колапс через загрозу атаки дронів: збитки сягають мільярди рублів

Відомо, що в Росії були змушені скасувати сотні рейсів

Експосолка Брінк розповіла про розмову з українським посадовцем, яка передувала її відставці

Вона залишила посаду через розбіжності з адміністрацією Трампа щодо України

Глава МЗС Китаю оголосив, що Пекін не дозволить Росії програти у війні проти України, – ЗМІ

Водночас дипломат заперечує фінансову чи військову підтримку РФ

Після призупинення американської допомоги ЄС посилить підтримку України, — Фон дер Ляєн

Також йдеться і про нарощування європейських оборонних спроможностей