Малюська про рішення ЄСПЛ по Криму
Фото: Денис Малюська/Facebook

Міністр юстиції України Денис Малюська вважає, що Україна може створити історичний прецедент та отримати репарації на відновлення від країни-агресора ще до того, як Росія зазнає поразки на полі бою.

Про це вин розповів у Брюсселі під час дискусії “Заморожені активи: холодний фронт російської війни проти України”, передає Укрінформ.

“Росія ще не програла, – і це правда. Але це не означає, що ми не можемо отримати компенсацію за завдану шкоду та репарації. Це буде доволі унікальний випадок для історії війн – отримати компенсацію під час війни, без того, щоб країна, яка сплачує компенсацію, програла цю війну. Технічно, не існує жодних бар’єрів, щоб отримати таку компенсацію”, – прокоментував міністр.

Читайте також: Резолюція Генасамблеї ООН не змусить РФ платити репарації Україні: Як цього досягти

Він зауважив, що з міжнародної точки зору така виплата компенсацій Україні “могла б бути найкращим сценарієм”, оскільки вона не лише обмежить ресурси Росії та її спроможність вести війну, а й слугуватиме елементом стримування для інших тоталітарних режимів.

“Диктатори в усьому світі будуть розуміти – якщо вони розпочнуть агресивну війну, це потягне за собою наслідки, і одним з таких наслідків може бути блокування та навіть вилучення суверенних активів. Це був би добрий розвиток для глобальної економіки та для глобальної безпеки”, – зауважив він.

Міжнародний трибунал

“У тому, що стосується створення трибуналу або іншого міжнародного механізму, – ми не бачимо, що це є необхідним. У багатьох країнах буде достатнім застосувати національне законодавство. Ми припускаємо що буде укладена якась міжнародна угода, але, головним чином, для механізму розподілу таких активів. Ми маємо створити фонд компенсації, – це та історія, що вже розпочалася із формування реєстру завданої шкоди”, – зазначив Малюська.

Цю іде прокоментував німецький адвокат-міжнародник доктор Патрік Хайнеманн (Patrick Heinemann). Він вважає варіант дострокових виплат репарацій цілком ймовірним.

“Зазвичай, після війни країни сідають за стіл переговорів. Мирний договір, як правило, містить питання щодо репарацій. Але це не означає, що Росія не зобов’язана сплачувати Україні жодних репарацій ще до укладення такої мирної угоди. За міжнародним правом, відповідальність держави Росія є чинною вже зараз, вже у ці дні вона зобов’язана платити репарації. Цей прецедент має відбутися. Вся ця ситуація, коли Росія має мільярди (заблокованих) доларів та євро за кордоном – вона є унікальною”, – прокоментував німецький правник.

Читайте також: G7 не повернуть Росії заблоковані активи до моменту виплат репарацій Україні

Нагадаємо, у травні 2023 року в США заявили, що передадуть Україні перші конфісковані активи з РФ. Йдеться про гроші російського підприємця Костянтина Малофєєва.

Раніше Німеччина заявила, що готова використати мільярди євро заморожених російських активів, щоб спрямувати їх на відбудову України. Однак на розгляд таких справ можуть піти роки.

Подібні

Шмигаль анонсував цифровізацію нових послуг для військових: про що йдеться

В Україні продовжують цифровізацію послуг для діючих і колишніх військовослужбовців та їхніх…

“У нас немає стільки зброї для України, щоб повністю замінити підтримку США”, — посол Франції

Європейський Союз не має достатньої кількості зброї, щоб повністю замінити допомогу Сполучених…

ТЦК можуть виконувати свої функції і без поліції, вони мають на це права, – глава МВС Клименко

При цьому він визнав, що перевищення повноважень трапляються

Розвідка США попередила про можливий новий удар “Орєшніком” по Україні найближчими днями

РФ може вдруге застосувати експериментальну балістичну систему середньої дальності “Орєшнік” для удару…