Речник республіканської більшості у Палаті представників США Майк Джонсон припустив, що американський Конгрес може розділити питання допомоги Україні та захисту кордонів. Однак згодом його представник уточнив, що ці слова звучали “у гіпотетичному контексті”.
Про це повідомляє видання The Hill з посиланням на власні джерела.
За даними ЗМІ, Джонсон сказав про це під час розмови із європейськими парламентаріями. Однак у відповідь на прохання журналістів прокоментувати ці твердження, офіційний представник Джонсона повідомив, що слова спікера звучали “у гіпотетичному контексті”.
“Наприкінці минулого року Конгрес США так і не зміг затвердити закон, згідно з яким Вашингтон виділяє черговий пакет військової допомоги Києву, а також вживає заходів для зміцнення південних кордонів та боротьби з нелегальною імміграцією. Обсяг пакета допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, а також асигнувань на зміцнення південного кордону, становить понад 100 мільярдів доларів, при цьому Україні з нього призначено понад 60 мільярдів доларів. На одночасному схваленні цих не пов’язаних між собою проблем наполягли члени Республіканської партії, які таким чином намагаються змусити адміністрацію президента Джо Байдена піти на поступки у питанні кордонів”, – йдеться у повідомленні.
Видання додає, що у середу Джонсон обговорював питання допомоги Україні зі спікерами парламентів трьох країн Балтії. А після зустрічі вони заявили, що переговори відбулися у позитивному ключі, де Джонсон висловив підтримку Києву. За словами спікера парламенту Естонії Лаурі Хуссара, він сказав їм, що виділенню допомоги Україні заважають “внутрішні питання”, але “має бути спосіб знайти вирішення цих проблем”.
Напередодні Нового року у Сенаті США заблокували законопроєкт про виділення великого пакета фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Проти нього проголосували усі республіканці та незалежний сенатор Берні Сандерс. А згодом стало відомо, що Палата представників США пішла на канікули не ухваливши допомогу для України. У Білому домі зазначили, що “такий крок тільки заохочує потенційних агресорів у глобальному масштабі”.
Читайте також: Байден пішов на поступки республіканцям заради допомоги Україні – подробиці від The Wall Street Journal
Згодом стало відомо, що у Сенаті США заявили про “позитивні зрушення” у переговорах щодо фінансування України. Однак вони все ж розходяться у думках, коли угода буде реалізовані.
У Білому домі заявили про необхідність якомога швидше ухвалити рішення про допомогу Україні. Там переконані, що наступні кілька місяців будуть критичними.
Читайте також: Спецпредставниця США – “Ми стикаємося з переломним моментом в Україні”
Наразі відомо, що США підготували для України бюджетну підтримку у розмірі 11,8 мільярда доларів, але потрібна згода Конгресу. Кошти спрямують на покриття видатків українського уряду та підтримку економіки країни в умовах війни.
Також відомо, що Пентагон закликає Конгрес США схвалити додаткове фінансування України. Там наголосили, що ненадання Україні військової підтримки з боку США викликає занепокоєння.