У Міністерстві економіки України розповіли про початок переговорів з партнерами з ЄС щодо допомоги біженцям при поверненні в Україну.
Про це на панельній дискусії в Українському домі в Давосі повідомив заступник міністра економіки – торговий представник країни Тарас Качка.
“Я думаю, що добре насправді те, що наші партнери допомагають українцям інтегруватися в суспільство, де вони живуть, але водночас не маніпулюють, що вони не хочуть, щоб вони повернулися в Україну, і ми бачимо бажання мати певну таку спільну політику у цій галузі”, – зазначив він.
Він повідомив, що наразі український та німецький уряди “могли б допомогти людям повернутися в Україну з Німеччини”.
Читайте також: У Польщі ООН закриває пункти підтримки для українських біженців: в чому причина
“Українська сторона може надати підтримку щодо інфраструктури, квартири та робочих місць, а німецька – перенаправити частину соцдопомоги українським біженцям на допомогу у поверненні до України”, – зазначив Качка.
При цьому він уточнив, що наразі тільки тривають переговори з цього приводу, а можливим це стане “не цього року і не наступного”.
Качка також визнав, що “це буде питання конкуренції”, оскільки країни-члени Євросоюзу зацікавлені у залученні такої робочої сили, як українці, які не створюють міграційних проблем.
Читайте також: Українські біженці покращують демографію Європи на тлі критичної ситуації в Україні
“Звичайно, тут ми знову виходимо на питання привабливої економічної політики, залучення інвестицій”, – додав торгпред України.
Він також висловив сподівання, що Україні вдасться виробити спільну політику з країнами ЄС щодо сприяння поверненню українців додому.
За даними ООН, за кордоном перебувають близько 6 млн українських біженців. Мінекономіки очікує цього року повернення до 1,5 млн із них, проте деякі експерти вважають таку оцінку надмірно оптимістичною.
Раніше повідомлялося, що у країнах ЄС вилучають дітей із сімей українських біженців. Наразі найгірша ситуація склалася у Німеччині та Італії.