У Німеччини місцева влада несподівано стала перешкодою на шляху Європи до збільшення виробництва озброєнь і допомоги Україні у війні з РФ.
Як пише Euractiv, міська рада міста Тройсдорф наразі заблокувала плани однієї з найбільших збройових компаній щодо розширення виробництва на місцевому рівні.
“Вже протягом декількох тижнів Тройсдорф конфліктує з гігантом збройової промисловості Diehl Defence, чий місцевий завод виробляє запалювальні пристрої, необхідні для великої кількості вибухових речовин, таких як ракети і ракетні заряди. Ці деталі використовуються у виробництві систем протиповітряної оборони “IRIS-Т”, три з яких були поставлені німецьким урядом в Україну”, – йдеться у матеріалі.
Повідомляють, що завод у Тройсдорфі є важливою ланкою у планах ЄС щодо збільшення частки німецької промисловості у постачанні Україні до 300 000 – 400 000 снарядів на рік.
В чому суть конфлікту
Виробник зброї хотів викупити землю, яку виставила на продаж колишня збройова компанія Dynamit Nobel, щоб розширити свої виробничі потужності. Зі свого боку, місцева влада планує віддати цю ділянку на житлову та офісну забудову.
“Приблизно дві третини депутатів міської ради Тройсдорфа відмовилися пожертвувати такою великою територією в центрі міста. Це пов’язано з тим, що, за словами місцевої влади, виробництво вибухових речовин і бойових пристроїв вимагає величезних захисних зон навколо заводу, які не можуть бути забудовані з міркувань безпеки”, – йдеться у матеріалі.
Читайте також: Міністр оборони Німеччини закликав Європу готуватися до війни з РФ: коли вона почнеться
Видання зазначає, що “позиція влади Тройсдорфа не є одиноким винятком”.
Раніше цього року група Rheinmetal заявила, що не будуватиме новий завод з виробництва пороху для боєприпасів у регіоні Саксонія на сході Німеччини.
“Проєкт викликав занепокоєння серед місцевого населення, і, не отримавши схвалення громадськості, Rheinmetall перенесла його в інше місце в Баварії”, – йдеться у матеріалі.
Раніше повідомлялося, що Німеччина поставить Україні майже 70 тисяч додаткових 155-міліметрових боєприпасів для захисту від російської агресії. Бюджетний комітет Бундестагу схвалив рамкову угоду щодо виробництва артилерійських снарядів.