Міноборони про мобілізацію засуджених
Фото: Генштаб ЗСУ

В Україні планують дозволити вручати повістки не лише особисто під розписку, але і через електронну пошту та рекомендованим листом.

Про це повідомив член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента у ВР Федір Веніславський.

“Сповіщення про надходження рекомендованого листа надходить до поштової скриньки, а уже сам лист з повісткою мають видати людині особисто в руки відповідними представниками поштових служб. Це так звана публічна повістка”, – пояснив він.

Він нагадав, що в Україні вже фактично діє електронний кабінет військовозобов’язаних та призовників, який міститиме усі ідентифікаційні дані. Веніславський вважає, що ці норми “мають спростити отримання повістки” і не дозволяти людям зловживати тим, що повістку нібито не отримано і закон не порушено. 

Читайте також: Президент доручив Міноборони і уряду підготувати комплексний план з мобілізації: що вже відомо

“Ми прописуємо, що повістки можуть вручатися не лише представниками ТЦК, але і через органи місцевого самоврядування, місцеві органи виконавчої влади – щоб уточнити повноваження всіх органів публічної влади у питаннях мобілізації. Тому що зараз у чинному законі про мобілізаційну підготовку та мобілізацію вже передбачено, що ці органи беруть участь у мобілізаційних заходах, але на практиці вони дуже часто уникають цих своїх обов’язків. Крім того, ми передбачаємо, що і військові адміністрації долучаються до цих заходів”, – прокоментував нардеп.

Раніше повідомлялося, що у Комітеті Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки обговорюють запровадження механізмів демобілізації з військової служби в Україні.

Читайте також: Електронні повістки в Україні та в Росії: у чому різниця

Подібні

Скандал навколо Буткевича: в ГУР запевняють, що він в них не працював, дружина журналіста заперечує це

Вона стверджує, що причину у критиці Безуглої

ДБР проводить обшуки у голови Центру протидії корупції Шабуніна: що відомо

У ЦПК наголосили, що обшуки проводять без ухвали суду

Майже половину боєприпасів для РФ надає Північна Корея, — Буданов

Москва, своєю чергою, в обмін надає гроші та технології

Україні потрібне не відновлення, а порятунок, — Bloomberg розкритикував конференцію у Римі й назвав її недоречною

Вислів європейських лідерів “стільки, скільки потрібно” має змінитися на “якомога швидше”