Літак Малайзійських авіаліній, який летів рейсом MH17 з Амстердама до Куала- Лумпуру, дев’ять років тому над Донеччиною збили російські бойовики з російської зброї. Загинуло 298 людей, зокрема й 80 дітей. Україна закликає країни, чиї громадяни постраждали, об’єднатися для притягнення до відповідальності винуватців.
Про це йдеться у заяві, яку оприлюднили на сайті МЗС України.
“Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв страшного російського злочину — збиття літака Малайзійських авіаліній MH17. Дев’ять років тому катастрофа забрала життя 298 людей, у тому числі 80 дітей. Ми висловлюємо найглибші співчуття сім’ям та близьким усіх загиблих пасажирів та членів екіпажу. Збиття рейсу MH17 стало однією з найжахливіших сторінок збройної агресії Російської Федерації проти України і дало зрозуміти, що дії держави-агресора мають наслідки для усього світового співтовариства”, – йдеться у заяві.
Читайте також: ЄСПЛ визнав, що Росія окупувала частину Донбасу з травня 2014 року: що про це відомо
Українські дипломати закликають всі залучені держави та сторони повною мірою співпрацювати відповідно до Резолюції РБ ООН 2166 (2014) задля притягнення Росії та усіх причетних до відповідальності за цей жорстокий випадок порушення норм міжнародного права.
Зазначається, що під час проведення усних слухань в Міжнародному Суді ООН у червні 2023 року, Україна окремо наголосила на порушеннях Росією положень Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, зокрема, через транспортування смертоносної зброї на територію України, що призвело до збиття рейсу MH17.
Суд встановив, що ракета “Бук”, яка збила MH17, походила з Російської Федерації. Розслідування JIT вказало на 53-ю бригаду в Курську.
“Україна продовжить докладати усіх можливих зусиль аби встановити справедливість для жертв трагедії, домогтись відповідальності та гарантій неповторення подібного трагічного інциденту”, – йдеться у заяві.
Нагадаємо, що Окружний суд Гааги ухвалив рішення щодо визнання винними й засудження до довічного позбавлення волі трьох осіб, які були посібниками в збитті літака рейсу MH17.
Крім того, Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) та Європейський суд з прав людини визнали своєю юрисдикцією розгляд суперечки щодо порушення Росією своїх міжнародно-правових зобов’язань.
Нагадаємо, що JIT у своєму звіті оголосила, що існують вагомі підстави вважати, що рішення про постачання зенітно-ракетного комплексу “Бук” бойовикам “ДНР”, було ухвалене особисто президентом Росії Володимиром Путіним.
Читайте також: Прем’єр Нідерландів запевнив, що його країна знайде спосіб притягнути РФ до відповідальності за збитий літак МН17