Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) заявив у п’ятницю, що в обложеному місті Бахмут і його околицях близько 10 000 українських мирних жителів “доведені до самої межі свого існування”.
Про це сказав представник МКЧХ Умар Хан, повідомляє CNN.
“На основі нашого розуміння, у Бахмуті все ще проживає кілька тисяч мешканців, і якщо ми говоримо про громади навколо, цифри наближатимуться до кількох тисяч, можливо, близько 10 000”, – сказав Умар Хан.
Цивільні жителі, які застрягли в Бахмуті, “живуть у дуже жахливих умовах, проводячи майже цілі дні під інтенсивним обстрілом у сховищах”, — сказав Хан, додавши, що “все, що ви бачите, — це люди, доведені до самої межі свого існування, виживання та стійкості”.
МКЧХ надав громаді гігієнічні набори, сонячні лампи, ємності з водою, необхідні ремонтні матеріали та портативні інструменти.
“Це практичні речі, які дають їм практичні рішення проблем, з якими вони стикаються щодня”, — сказав Хан.
“Незалежно від того, скільки разів я був там або поблизу прифронтових громад і районів за останні 13 місяців, я все ще відчуваю той самий шок, як коли ми відвідали ці місця вперше. Будинки розтрощені військовими вогнем, дахи зривані, житлові будинки всіяні дірами, відсутні шматки, постійна загроза нерозірваних снарядів, бомби під ногами, а деякі люди все ще живуть у сховищах, намагаючись пережити ці інтенсивні військові дії”, — додав він.
Бої у Бахмуті: що відомо на 25 березня
25 березня у Міністерстві оборони Великої Британії заявили, що штурм Бахмута російськими військами значною мірою зупинився, бо сили окупантів виснажилися.
Проте речник Східного угруповання Збройних сил України Сергій Череватий заявив в ефірі телемарафону сказав, що 25 березня на Бахмутському напрямку було 18 бойових зіткнень, а ще недавно їх було від 30 до 50. Але заява британської розвідки про зупинку російського наступу в цьому районі потребує детального аналізу.