Національне антикорупційне бюро (НАБУ) розкрило злочинну схему з державними коштами, яку очолював колишній голова Фонду держмайна. За два роки він та його спільники отримали понад 2 млрд грн.
Про це повідомляє пресслужба НАБУ.
“Впродовж 2019-2021 років учасники організації заволоділи понад 500 млн грн коштів АТ “Одеський припортовий завод” та АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”. При цьому сума неправомірної вигоди, отримана членами злочинної організації за весь час контролю АТ “Одеський припортовий завод”, становить понад 2 млрд грн”, – йдеться в повідомленні.
Повідомляють, що учасниками злочинної схеми були:
- голова Фонду державного майна України (керівник ЗО, організатор);
- наближена до голови ФДМУ особа (співорганізатор);
- радник голови ФДМУ;
- два в.о. директора АТ «Одеський припортовий завод» (у різні періоди);
- в.о. керівника АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія»;
- два власники ТОВ – переможця аукціону на «ОПЗ»;
- дві фізичні особи – співучасники злочину.
Всі вказані посади були чинними на момент скоєння злочину. В НАБУ не називають імені організатора, однак відомо, що у вказаний період ФДМУ очолював Дмитро Сенниченко.
В бюро зазначають, що в.о. директора “ОПЗ” і радника голови ФДМУ затримано в порядку ст. 208 КПК України.
“Сімом особам – ексголові ФДМУ, наближеній до нього особі, в.о. директора “ОПЗ”, в.о. керівника АТ “ОГХК”, двом власникам ТОВ і одній фізичній особі – про підозру повідомили в порядку ст.135, ст. 278 КПК України. Ще одній особі повідомлення про підозру вручили особисто”, – йдеться у повідомленні.
Також зазначається, що НАБУ і САП встановили два епізоди діяльності злочинної організації.
Хто такий Дмитро Сенниченко?
Дмитро Сенниченко, 1973 р.н., закінчив Київський університет ім. Шевченка, Інститут міжнародних відносин. Має ступінь MBA в Міжнародному Інституті Менеджменту.
У 2000 – 2001 роках працював у Службі Прем’єр-міністра України на посаді міжнародного секретаря. Був відповідальним за розбудову та підтримку міжнародних зв’язків, співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями та інвесторами.
У 2016 – 2018 роках був директором з управління нерухомим майном та інфраструктурою в “Укрпошті”, де також здійснював корпоратизацію та реформу державного підприємства.
19 вересня 2019-го призначений головою Фонду держмайна України. 16 листопада 2021 року голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко подав у відставку. 17 лютого 2022 року рішенням Верховної Ради України звільнений з посади. Сенниченко подавав заяву про звільнення за власним бажанням.
Нагадаємо, що СБУ викрила схему незаконної приватизації держмайна на 25 млрд грн. До