Кличко про зняття обмежень на пересування Південним мостом
Фото: Petkevich Evgeniy/pexels

Більш ніж половина вимушених переселенців, які опинилися в Києві після 24 лютого 2022 року, готові залишитися в столиці й після війни. Приблизно стільки ж киян не мають нічого проти цього. 

Про це повідомляють у дослідженні Соціологічної групи “Рейтинг“, яке проводилося з 16 по 27 лютого 2023 року.

“Серед переселенців однозначно пов’язують свої плани із Києвом 28%, ще 27% – скоріше пов’язують. Близько третини ВПО не планують своє майбутнє життя у столиці. Близько 90% опитаних киян та ВПО вважають Київ комфортним для проживання. Протилежну думку мають 9% киян і 6% переселенців”, – йдеться у дослідженні.

Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі

Повідомляється, що серед самих киян 85% опитаних зазначили, що вони однозначно пов’язують свої плани на майбутнє з проживанням у Києві, ще 11% – скоріше пов’язують, близько 3% – не мають планів залишатися жити у Києві.

При цьому більш ніж половина киян – 55%, позитивно ставляться до того, щоб частина переселенців залишились жити й працювати у столиці. 35% ставляться нейтрально і лише 8% – негативно.

Повідомляється, що серед переселенців основна причина вибору Києва для проживання – наявність родичів і близьких друзів (45%). Для ще 26% опитаних, життя в столиці – можливість знайти роботу (26%) та безпечність міста в умовах війни (22%).

“8-9% зазначили, що їм подобається Київ і тут є багато можливостей, щоб почати нове життя, 5% – що тут наявні вільні місця для тимчасового проживання. Для 4% переселенців було байдуже, куди виїжджати, ще для 2% це було рішення організації, відповідальної за переселення”, – йдеться в дослідженні. 

В 17% “столичних” переселенців житло, де вони жили до війни, зруйноване і непридатне до життя, у 24% – частково пошкоджене. Ще 21% не мають інформації щодо стану свого житла. Здебільшого зруйноване житло мають переселенці з Донбасу.

Також повідомляється, що дві третини переселенців орендують квартиру у Києві, ще чверть – живуть у помешканні родичів, друзів, знайомих. У центрах для біженців, готелях, хостелах проживають 6-7%, у власному помешканні – 2%, у помешканні інших місцевих жителів – 1%.

В опитуванні взяли участь 800 жителів Києва й 800 переселенців у столиці віком від 18 років методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face) 16-27 лютого. Помилка репрезентативності дослідження – не більше 3,5%. 

Нагадаємо, що урядова програма щодо виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб продовжить діяти у 2023 році.

Також повідомлялося, що від початку повномасштабного російського вторгнення в Україні офіційно зареєстрували майже 5 млн внутрішньо переміщених осіб.

Подібні

Родина ексначальника Херсонської МВА Мрочка придбала маєток за майже $500 тис. під Києвом, — ЗМІ

ЗМІ пишуть, що статки батьків Мрочка не дозволили б придбати навіть дві третини такого будинку

Свириденко може очолити уряд: ЗМІ назвали, кого вона візьме в команду і хто замінить її у Мінекономіки

Вона ймовірно “захоче зберегти вплив на рідне міністерство економіки”

У Німеччині розслідують убивство українки та її маленької доньки: підозрюють 16-річного хлопця з України

Хлопець вже визнав провину

Парламент готує заміну керівників ключових комітетів: ЗМІ дізнались, хто з керівників готується “на вихід”

Перезавантажити планується відразу всю систему “уряд–Верховна Рада”