Три дні минуло відтоді, як стало відомо про відпочинок народної депутатки і лідерки партії “Батьківщина Юлії Тимошенко у Дубаї під час війни. Але і досі ніякого коментаря від політсили і від самої Тимошенко не оприлюднено. Натомість у мережі виникли суперечки між колегою Тимошенко по фракції і журналістами.

Політарена розбиралася, чи загрожує Тимошенко десакралізація або політична доля нардепа Миколи Тищенка.

Дубаї для Тимошенко — репутаційний скандал

Тимошенко відпочивала у Дубаї на початку 2023 року, журналісти “УП” побачили її на насипному острові Пальма-Джумейра на закритому пляжі елітного готелю 5 січня. Також відомо, що разом з нею був чоловік і онуки. Тимошенко опинилася у Дубаї ще до указу президента Володимира Зеленського про заборону на виїзд за кордон держслужбовцям, який опубліковано 23 січня. Формально Тимошенко нічого не порушила, мова скоріше про репутаційний скандал: коли в країні політика триває війна, відпочинок у Дубаї, хай навіть з онуками, це привід для докорів.

Скріншот з відео УП

Побічно в журналістів також виникло питання до зятя Тимошенко Артура Чечоткіна, — що робить громадянин України призовного віку в європейських країнах, де його бачили протягом 2022 року?

“Джерела повідомляють, що матеріал “Батальйон Дубай” застав Юлію Тимошенко за кордоном. Зараз вона терміново повертається в країну. В оточенні мозковий штурм стосовно можливої реакції на матеріал”, – написав автор Михайло Ткач.

Реакція оточення Тимошенко

Ані пресслужба Тимошенко, ані пресслужба “Батьківщини” ніяких коментарів щодо історії з відпочинком у Дубаї не дає вже протягом трьох днів. Натомість одвічний адвокат Юлії Володимирівни нардеп Сергій Власенко зробив спробу перевести стрілки суспільного осуду на автора розслідування Михайла Ткача.

З цього посту Власенка спалахнула дискусія, до якої доєдналися й журналісти, зокрема головна редакторка “УП” Севгіль Мусаєва.

Ткач також відреагував на допис Власенка, але по-іншому. Він вважає, що Тимошенко є політиком, слова якого розходяться з діями.

“Наочна демонстрація того, що слова депутата, лідерки партії та вічної кандидатки в президенти Тимошенко розходяться з її справами тут і зараз. Тому що вже надто багато років “зубожіння» продає електорату мільйонерка на Луї Віттоні”, – зазначив він.

“Юлія Володимирівно, у нас нема часу. У вас, судячи з “відпусток”, є. Звільніть парламент і політичний простір від своєї присутності. І тоді, якщо хтось сфотографує вас в Дубаї в онуків — це буде жовта преса. А поки несіть політичну відповідальність. Це вона”, – написав Ткач.

Мусаєва на своїй сторінці у соцмережі додала, що також сподівається на те, що Тимошенко не буде в новому складі парламенту.

“Роками Тимошенко вдавалося маніпулювати суспільною свідомістю за рахунок орендованих машин, будинків та майстерності публічних виступів. Михайло Ткач показав іншу, приховану від виборців частину історії одного із найбільш досвідчених українських політиків. Я щаслива, що врешті це сталося. І я сподіваюся, що в наступному парламенті партії Тимошенко не буде”, – ‘зазначила вона.

Чи загрожує Тимошенко десакралізація

Розквіт Тимошенко як політика припав на роки Помаранчевого Майдану і на 2010 рік, коли вона була прем’єркою і ледь не стала президенткою, але програла Віктору Януковичу. Відтоді її рейтинг і рейтинг її політичної сили почав хитатися. Політсила Тимошенко, як і вона сама, проходили у Раду, але з перемінним успіхом: на парламентських виборах у 2014 році “Батьківщина отримала” 5,68% голосів, у 2019 році — 8,18% голосів виборців.

За даними КМІС січні 2022 року  рейтинг партії “Батьківщина був 13,7%. У лютому 2022 року соціологічна група “Рейтинг” з’ясувала, що “Батьківщину” підтримують 11,5%, а президентський рейтинг Тимошенко складав на той час 9,5%.

У 2022 рейтинг політиків публічно соціологи майже не підраховували, а скоріше міряли рівень довіри до державних інституцій. Але компанія “Оперативна соціологія” все ж дослідила рейтинг політиків 22-24 червня 2022 року. Згідно з цим дослідженням партія “Батьківщина” має усього 5,1% підтримки, а Юлія Тимошенко — 2,6%.

Тимошенко має базовий електорат, який і забезпечує її політсилі парламентські крісла. Електорат, вочевидь, складається з людей зовсім небагатих, тому інформація про відпочинок у Дубаї так небажана для Тимошенко.

Той факт, що й досі немає ніякої реакції від неї і її політичної сили, може свідчити про те, що навряд на Тимошенко очікує доля нардепа Миколи Тищенка, якого через поїздку у Таїланд миттєво вигнали з партії і фракції “Слуга народу”.

Та й порівнювати Тимошенко і Тищенка не зовсім коректно. Перший своїми витівками ще з часів карантину став героєм мемів і “набив оскомину” навіть серед однопартійців. Тимошенко ж на його фоні виглядає більш серйозно, у скандали вона протягом останніх років не потрапляла, тому її команда цілком може побічно розкручувати тезу про те, що “вона ж бабуся, мати, має право поїхати побачитися з онуками і дочкою за кордон”.

Протягом 2022 року Тимошенко і “Батьківщина” забрали на себе амплуа помічників переселенців і ЗСУ. Увесь рік для неї і її політсили минув без гучних скандалів.

Тому “поїздка у Дубаї до онуків” ще може якось зам’ятися. Але якщо репутаційні удари щодо Тимошенко або її родини виникатимуть знову, це, як і у випадку з Тищенком, або з Олексієм Арестовичем, матиме накопичувальний ефект. Навіть невеликий залізний електорат Тимошенко може розчаруватися і десакралізувати її в мить.

Подібні

Україна надала підтримку сирійським повстанцям і сприяла поваленню режиму Асада та поразці РФ, – The Washington Post

Йдеться про безпілотники і інструкторів

Путін пообіцяв Лукашенку розмістити “Орєшнік” у Білорусі вже наступного року

Цілі для ударів визначатимуть у Мінську

Лавров в інтерв’ю Карлсону назвав умови, за яких РФ могла б завершити війну в Україні

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров дав інтерв’ю американському блогеру та телеведучому…

Україна починає переговори з командою Трампа про припинення війни з РФ: Єрмак прибув до США

Метою візиту стало налагодження співпраці з майбутньою адміністрацією США